Закордонне "відрядження" Куницького: у прокуратурі ініціювали кримінальне провадження

15 грудня 2023, 13:39
Читать новость на русском

Джерело:

Радіо Свобода

Нардеп Олександр куницький отримав дозвіл від ВР на виїзд за кордон, оскільки їхав у "відрядження" до Ізраїлю, але опинився у Флориді. Окрім того, він провів за кордоном не 5 днів, а 3 тижні. Офіс генпрокурора вже ініціював кримінальне провадження.

Розслідування "Схем" опублікували у мережі 6 грудня. Журналісти з'ясували, що у рамках "відрядження" Куницький поїхав не лише в Ізраїль, а й до штату Флорида у США.

До теми Втекли як "волонтери": журналісти назвали депутатів, які виїхали за кордон і не повернулися

Офіс генпрокурора взявся за Куницького

За фактом розслідування журналістів "Схем" Генеральний прокурор України Андрій Костін ініціював кримінальне провадження щодо нардепа "Слуги народу" Олександра Куницького. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 13 грудня 2023 року. 

Кримінальне провадження ініціювали за статтями: 

  • стаття 366 "Службове підроблення";
  • стаття 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів".

Зазначимо, що мінімальні санкції зазначених статтей передбачають штраф, а максимальні – позбавлення волі строком до 3 років.

Депутати виїжджають за кордон: останні новини

  • Народний депутат від нині забороненої "ОПЗЖ" Віталій Борт виїжджав за кордон у відрядження. Втім, замість 6 днів він провів в Угорщині 2 місяці. Відомо, що борт зустрічався з угорським прем'єром Віктором Орбаном і його соратником Лорінцом Ночо.
  • Намагався виїхати до Угорщини 1 грудня й народний депутат, експрезидент України Петро Порошенко. Він мав розпорядження на відрядження, втім Держприкордонслужба не випустила його з України. Як згодом стало відомо, ВР скасувала дозвіл на виїзд. До слова, Порошенко в Угорщині планував зустрітися з Віктором Орбаном. 
  • Руслан Стефанчук згодом пояснив, що не всіх депутатів випускають у відрядження за кордон і це не порушенням. Він наголосив, що інколи ВР може більш ретельно розглядати запити на відрядження й відхиляти їх, якщо для того немає вагомих причин.