Двічі у 2023 році Віталій Борт отримував дозвіл на виїзд за кордон від голови Верховної Ради. Втім, щоразу чиновник з "ОПЗЖ" зі значним запізненням повертався до України, про це йдеться у розслідуванні журналістів "Схем".

Дивіться також Нардепа Шуфрича залишили в СІЗО ще на 2 місяці

Скільки днів нардеп від "ОПЗЖ" "пересидів" за кордоном

"Схеми" встановили, що Борт перебував за кордоном на 26 днів більше, ніж йому дозволили.

  • перша робоча поїздка: 12 квітня 2023 року нардеп залишив країну через КПП "Лужанка" на кордоні з Угорщиною, а повернувся – 12 травня 2023 року. Однак відпускали Борта до Угорщини всього на два дні: з 12 по 14 квітня 2023 року
  • друга робоча поїздка: 2 липня 2023 року Борт виїхав через КПП "Лужанка" до Угорщини, а повернувся 30 липня. Хоча нардепу дозволили перебувати за кордоном лише три дні – з 3-го по 5-те липня.

Що Борт "забув" в Угорщині

Відомо, що під час двох поїздок за кордон Віталій Борт зустрічався з нев’їзним в Україну депутатом угорського парламенту і соратником прем’єр-міністра Віктора Орбана Лорінцом Ночо.

У звіті про підсумки першого відрядження нардеп розповів, що обговорив із Ночо "формування добросусідських відносин". Його співрозмовник порадив змінити українське законодавство, яке дозволить "етнічним угорцям навчатися рідною мовою". Втім, про інші додаткові зустрічі, через які депутат затримався за кордоном аж на місяць, він не вказав ні слова.

За словами Борта, під час наступного відрядження він знову бачився із Ночо, з яким говорив про "поглиблення міжпарламентської співпраці".

Що відомо про Віталія Борта


51-річний Віталій Борт з 2019-го року є народним депутатом 9-го скликання, член партії "ОПЗЖ", нині забороненої. Член комітету Верховної Ради з питань бюджету. У 2014 році кілька разів незаконно відвідував тимчасово окупований півострів. У 2019 році його матір отримала російське громадянство, а батько має номер платника податків країни-агресорки.