Верховна Рада погодила відрядження депутата від партії "Слуга народу" Олександра Куницького до єврейської держави. Дозвіл надали в рамках діяльності депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем, де він є співголовою.

До теми Заборона на виїзд за кордон: хто буде контролювати відрядження чиновників

Нардеп затримався на 15 днів

"Схеми" поспілкувалися з джерелами, що мають доступ до інформації про перетин кордону, отримали від Верховної Ради звіт щодо поїздки Куницького та взяли коментар у парламенту. Журналісти з'ясували, що відрядження нардепа мало тривати з 3 по 7 липня 2023 року. Однак народний обранець повернувся в Україну 22 липня. На момент його поїздки в нашій державі вже діяла заборона на виїзд за кордон посадовців під час воєнного стану без належних на те підстав.

У матеріалі зауважується, що у період після робочого відрядження та до повернення в Україну цього нардепа помітили у США. А саме в аеропорту Флориди (мовиться про St. Pete-Clearwater International Airport). Також у розслідуванні сказано, що з групи Куницький був єдиним відрядженим до Ізраїлю депутатом.

Депутат Куницькій пробув у відрядженні майже 3 тижні замість 5 днів
Відповідь Верховної Ради / Фото "Схем"

Журналісти з'ясували, що Куницький 11 липня подав звіт за цю поїздку на ім'я голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. На той момент герой розслідування ще не повернувся в Україну. У Верховній Раді не відповіли на питання "Схем" про те, хто став ініціатором відрядження та хто це погоджував, однак наголосили, що на поїздку бюджетні кошти не витрачалися.

Метою поїздки Куницький назвав "розвиток та зміцнення дружніх відносин між країнами", а серед осіб, з якими мав зустрічі, нардеп вказав депутатів Кнесету, представників єврейської спільноти, релігійних громад та громадян України, "які тимчасово перебувають в Ізраїлі". Жодних прізвищ депутат не назвав. Відсутні згадки про такі зустрічі і у соцмережах нардепа. А на сайті Верховної Ради інформація про діяльність депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль не оновлювалася з жовтня 2021 року,
– мовиться у матеріалі.

Нардеп Куницький був помічений у Флориді
Звіт нардепа Куницького / Фото "Схем"

Чому саме Флорида

Як з'ясували "Схеми", у Флориді живуть родичі Куницького. Також у цьому американському штаті проживає його офіційний помічник Дмитро Ніконов, який виїхав з України за 3 місяці до повномасштабного вторгнення Росії. Він є власником харківського холдингу з виготовлення зарядних станцій Autoenterprise.

Депутат Куницький провів за кордоном майже 3 тижні замість 5 днів
Дати виїзду та в'їзду Куницького / Інфографіка "Схем"

У 2020 році НАБУ відкрило кримінальне провадження після виходу розслідування "Схем", про те, що депутат Куницький використовував свій мандат в інтересах компанії Autoenterprise Дмитра Ніконова. Куницький та представники компанії відкидали ці звинувачення. Розслідування НАБУ триває і досі,
– зазначається у розслідуванні.

За даними журналістів, минулого року Куницький провів за кордоном 132 дні. А у 2023 році за перші 7 місяців нардеп пробув за межами України 54 дні.

Нардеп Куницький провів за кордоном зайві 15 днів
Куницький провів за кордоном довше дозволеного / Інфографіка "Схем"

Інші новини про виїзд за кордон

  • Нещодавно "Схеми" з'ясували, що депутат від забороненої "ОПЗЖ" Віталій Борт провів в Угорщині 2 місяці замість 6 днів. Там він зустрічався Лорінцом Ночо, який є соратником угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана.
  • Не так давно Петро Порошенко хотів поїхати у відрядження, але його не випустили з України. У Держприкордонслужбі пояснили відмову тим, що наданий колишньому президенту дозвіл було скасовано.
  • Після цього стався скандал, на який відреагував голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він назвав статистику відряджень депутатів від різних політичних сил.