Запрошення Москви до нових хвиль шантажу, – у МЗС відреагували на листування ООН з Росією

8 вересня 2023, 18:14
Читать новость на русском

Генсек ООН Антоніу Гутерреш пропонував послаблення санкцій проти Росії в обмін на функціонування зернової угоди. У МЗС України обурені цим фактом і закликають не вестися на шантаж Кремля.

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі 24 Каналу пояснив, які ризики несуть за собою такі рішення. Навіть у випадку скасування санкцій, Росія продовжуватиме тиснути на світову спільноту.

Дивіться також Операція "Деокупація": як Зеленський чітко вказав Путіну, що Крим буде українським

Кроки назустріч Росії неприпустимі

Олег Ніколенко наголошує, що Україна виступає категорично проти будь-яких спроб скасування санкції. Послаблення обмежень у відповідь на розблокування зернової угоди стане перемогою російського продовольчого шантажу і запрошенням Москви до нових хвиль шантажу.

Речник МЗС переконаний, що у світу є певні обов'язки, які вони не мають порушувати. Послаблення санкцій в обмін на розблокування зернової ініціативи лише переконають Кремль, що той може робити все що завгодно.

Міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки,
– заявив Ніколенко.

Також речник додав, що Україна готова продовжувати експорт зерна, зокрема в країни Африки та Азії. Це може продовжуватися у рамках Чорноморської зернової ініціативи або є через альтернативні маршрути.

В ООН пропонували послабити санкції проти Росії

Німецькі журналісти отримали доступ до листа генсека ООН Антоніу Гутерреша, у якому він пропонує Сєргєю Лаврову скасувати санкції проти Росії, щоб Москва відновила чорноморську ініціативу. Він зазвав це "чотирма конкретними наріжними каменями угоди між Секретаріатом ООН і Росією".

Першим послабленням мало б стати підключення державного "Російського аграрного банку" до системи SWIFT через дочірній банк RSHB Capital SA. Це допоможе обійти накладені обмеження. Також в ООН пропонували повністю застрахувати російські кораблі і товар, а також розморозити активи російських компаній, які займаються добривами.

Останнім пунктом у листі став дозвіл на швартування російських кораблів у країнах ЄС. Організація вже обговорила це з окремими портовими адміністраціями в Німеччині, Бельгії, Іспанії та Нідерландах.