Саакашвілі погодився стати прем'єром Грузії: його висунула об'єднана грузинська опозиція

7 вересня 2020, 22:57
Читать новость на русском

Третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі висунули на посаду грузинського прем’єра. Зокрема, він став кандидатом від опозиційного руху "Сила в єдності". Сам політик дав згоду на таку пропозицію. Щоправда, сьогодні Саакашвілі очолює Виконавчий комітет реформ при президентові України.

Саакашвілі висунили на посаду грузинського прем'єра

Таку заяву зробив лідер партії "Єдиний національний рух" Грігол Вашадзе. Про це повідомляє видання "Грузія Онлайн".

До теми Саакашвілі вибачився перед грузинами й оголосив про повернення: що на нього чекає вдома

За словами Вашадзе, задля цього політик повинен повернутися до Грузії.

Реакція Саакашвілі на пропозицію об'єднаної грузинської опозиції

Він зазначив, що дав згоду на посаду прем’єр-міністра Грузії. Однак, це станеться, якщо грузинська опозиція переможе на парламентських виборах 31 жовтня.

Річ у тім, що зараз парламентські вибори не проводять в Україні, але проводять у Грузії. Безумовно, я хочу допомогти моєму грузинському народу вийти з кризи. Тому я оголосив, що згоден бути перехідним прем'єр-міністром не на повний термін, а на стабілізаційний період, поки нам не вдасться подолати глибоку економічну кризу, в якій зараз перебуває Грузія,
– зауважив Саакашвілі.

Очікували, що він оголосить плани про повернення до Грузії. Однак, політик заявив, що зараз перебуває в Україні, де виконує функції очільника виконавчого комітету Національної ради реформ. Водночас оприлюднив деякі свої плани на майбутнє на цій посаді – це здебільшого наради та засідання, а також поїздки Україною

"Для мене доля України і Грузії – нероздільні. Я не вибираю між двома країнами, моя боротьба триває і тут, і там", – підкреслив Саакашвілі.

Як на заяву що імовірного прем'єрства Саакашвілі відреагувала влада Грузії

Міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані позитивно сприйняла рішення третього президента, який перебуває у розшуку, виконати свою обіцянку та повернутися на батьківщину.

За її словами, там на нього вже чекає в'язниця.

Що цьому передувало

  • Третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі 27 серпня звернувся до грузинів з вибаченнями за помилки, вчинені за роки правління заснованої ним партії "Єдиний національний рух".
  • Він також оголосив про своє повернення. За словами політика, за сім років з моменту виїзду з Грузії у нього було "достатньо часу, щоб подумати та переоцінити багато проблем". Тепер політик знає "як краще служити країні" і "як уникнути помилок".
  • Згодом Саакашвілі зазначив, що він активно долучився до грузинської виборчої кампанії. Водночас політик продовжуватиме виконувати обов'язки голови виконавчого комітету Нацради реформ.

Зверніть увагу Держава відгрібає, – Кулеба відреагував на заяви Саакашвілі про Грузію

Політична діяльність Міхеїла Саакашвілі: головне

  • Саакашвілі двічі був президентом Грузії – з 2004-го по 2007 рік і з 2008- го по 2013 рік. У 2012 році Саакашвілі втратив парламентську більшість і реальну владу в Грузії за підсумками парламентських виборів.
  • На зміну партії Саакашвілі "Єдиний національний рух" прийшла опозиційна коаліція "Грузинська мрія" олігарха Бідзіна Іванішвілі.
  • Саакашвілі покинув Грузію незадовго до інавгурації четвертого президента Георгія Маргвелашвілі – в листопаді 2013 року. Відтоді він на Батьківщину не повертався.
  • Більшість свого часу політик провів в Україні. Тут він отримав громадянство та у 2015 – 2016 роках був головою Одеської ОДА.
  • У 2014 році Головна прокуратура Грузії почала процедуру з оголошення Саакашвілі в міжнародний розшук.
  • Саакашвілі звинувачують за чотирма кримінальними провадженнями та ще за низкою справ його засудили заочно. Зокрема, йому інкримінують перевищення повноважень і розтрату бюджетних коштів. Сам Саакашвілі всі звинувачення у свій бік відкидає.
  • На початку травня 2020 року президент Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ в Україні.
  • Одразу після цього Грузія відкликала свого посла Теймураза Шарашенідзе з України для консультацій.
  • Коментуючи це рішення, Саакашвілі заявив, що грузинському народу загрожує голод, якщо взаємини між Києвом і Тбілісі зіпсуються через його призначення.
  • Згодом прем'єр Грузії Георгій Гахарія заявив, що його країна не розриватиме дипломатичні взаємини з Україною через призначення Саакашвілі. Він підкреслив, що стратегічне партнерство з Україною не буде поставлено під сумнів "через окремих безвідповідальних політиків".


Що відомо про діяльність Саакашвілі в Україні / Інфографіка 24 каналу