Саакашвілі висунили на посаду грузинського прем'єра
Таку заяву зробив лідер партії "Єдиний національний рух" Грігол Вашадзе. Про це повідомляє видання "Грузія Онлайн".
До теми Саакашвілі вибачився перед грузинами й оголосив про повернення: що на нього чекає вдома
За словами Вашадзе, задля цього політик повинен повернутися до Грузії.
Реакція Саакашвілі на пропозицію об'єднаної грузинської опозиції
Він зазначив, що дав згоду на посаду прем’єр-міністра Грузії. Однак, це станеться, якщо грузинська опозиція переможе на парламентських виборах 31 жовтня.
Річ у тім, що зараз парламентські вибори не проводять в Україні, але проводять у Грузії. Безумовно, я хочу допомогти моєму грузинському народу вийти з кризи. Тому я оголосив, що згоден бути перехідним прем'єр-міністром не на повний термін, а на стабілізаційний період, поки нам не вдасться подолати глибоку економічну кризу, в якій зараз перебуває Грузія,
– зауважив Саакашвілі.
Очікували, що він оголосить плани про повернення до Грузії. Однак, політик заявив, що зараз перебуває в Україні, де виконує функції очільника виконавчого комітету Національної ради реформ. Водночас оприлюднив деякі свої плани на майбутнє на цій посаді – це здебільшого наради та засідання, а також поїздки Україною
"Для мене доля України і Грузії – нероздільні. Я не вибираю між двома країнами, моя боротьба триває і тут, і там", – підкреслив Саакашвілі.
Як на заяву що імовірного прем'єрства Саакашвілі відреагувала влада Грузії
Міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані позитивно сприйняла рішення третього президента, який перебуває у розшуку, виконати свою обіцянку та повернутися на батьківщину.
За її словами, там на нього вже чекає в'язниця.
Що цьому передувало
- Третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі 27 серпня звернувся до грузинів з вибаченнями за помилки, вчинені за роки правління заснованої ним партії "Єдиний національний рух".
- Він також оголосив про своє повернення. За словами політика, за сім років з моменту виїзду з Грузії у нього було "достатньо часу, щоб подумати та переоцінити багато проблем". Тепер політик знає "як краще служити країні" і "як уникнути помилок".
- Згодом Саакашвілі зазначив, що він активно долучився до грузинської виборчої кампанії. Водночас політик продовжуватиме виконувати обов'язки голови виконавчого комітету Нацради реформ.
Зверніть увагу Держава відгрібає, – Кулеба відреагував на заяви Саакашвілі про Грузію
- Саакашвілі двічі був президентом Грузії – з 2004-го по 2007 рік і з 2008- го по 2013 рік. У 2012 році Саакашвілі втратив парламентську більшість і реальну владу в Грузії за підсумками парламентських виборів.
- На зміну партії Саакашвілі "Єдиний національний рух" прийшла опозиційна коаліція "Грузинська мрія" олігарха Бідзіна Іванішвілі.
- Саакашвілі покинув Грузію незадовго до інавгурації четвертого президента Георгія Маргвелашвілі – в листопаді 2013 року. Відтоді він на Батьківщину не повертався.
- Більшість свого часу політик провів в Україні. Тут він отримав громадянство та у 2015 – 2016 роках був головою Одеської ОДА.
- У 2014 році Головна прокуратура Грузії почала процедуру з оголошення Саакашвілі в міжнародний розшук.
- Саакашвілі звинувачують за чотирма кримінальними провадженнями та ще за низкою справ його засудили заочно. Зокрема, йому інкримінують перевищення повноважень і розтрату бюджетних коштів. Сам Саакашвілі всі звинувачення у свій бік відкидає.
- На початку травня 2020 року президент Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ в Україні.
- Одразу після цього Грузія відкликала свого посла Теймураза Шарашенідзе з України для консультацій.
- Коментуючи це рішення, Саакашвілі заявив, що грузинському народу загрожує голод, якщо взаємини між Києвом і Тбілісі зіпсуються через його призначення.
- Згодом прем'єр Грузії Георгій Гахарія заявив, що його країна не розриватиме дипломатичні взаємини з Україною через призначення Саакашвілі. Він підкреслив, що стратегічне партнерство з Україною не буде поставлено під сумнів "через окремих безвідповідальних політиків".
Що відомо про діяльність Саакашвілі в Україні / Інфографіка 24 каналу