Укр Рус
4 квітня, 11:00
2

Патріарх Варфоломій закликав святкувати Великдень одною датою

Основні тези
  • Цього року християни за григоріанським календарем відзначили Великдень 31 березня, а за юліанським буде 5 травня. Тобто Воскресіння Христове вже святкували римо-католики, але тільки 5 травня відзначатимуть православні.
  • Патріарх Варфоломій закликав до єдиної дати святкування Великодня для східного та західного християнства.
  • Він висловив надію, що святкування Пасхи 20 квітня наступного року за обома календарями не буде просто випадковим збігом, а стане початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства. 
Патріарх Варфоломій закликав святкувати Великдень одною датою Патріарх Варфоломій закликав святкувати Великдень одною датою

Джерело:

Catolic Curture

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що Великдень потрібно святкувати однією датою. Мовиться про спільне відзначення Воскресіння Христового християнами східного і західного обрядів.

Адже цього року римо-католики, протестанти, вірмени та представники деяких інших церков за григоріанським календарем відзначили Великдень 31 березня. Натомість за юліанським календарем святкуватимуть 5 травня.

Дивіться також Чи буде по кишені кожному: у скільки обійдеться цьогоріч великодній кошик

До чого закликав Патріарх Варфоломій

Молимо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року (20 квітня за обома календарями – 24 Канал) не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства,
– заявив патріарх Варфоломій. 

Він пояснив, що це прагнення є особливо важливим у світлі того, що у 2025 році буде 1700 років від скликання Першого Вселенського Синоду в Нікеї.

"Серед його ключових обговорень було питання про встановлення єдиних часових рамок для святкування Великодня. Ми налаштовані оптимістично, оскільки є добра воля та бажання з обох сторін. Бо, справді, скандально святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа!" – заявив Варфоломій.

Коротко про різні дати Великодня у християн східного та західного обряду

  • Зараз є два різні алгоритми визначення дати Великодня. Її визначають на основі пасхаліїв – складних розрахунків святкування Воскресіння Христа на основі астрономічних та календарних чинників.
  • Існує давня александрійська та новіша григоріанська пасхалії. Першої дотримуються Православна церква, а також деякі орієнтальні, як-от Ефіопська чи Коптська, другої – римо-католики.
  • Православні у 2024 році святкують Великдень тільки 5 травня, тоді як римо-католицька церква вже відзначила Воскресіння Христове 31 березня. Детальніше про відмінності читайте за посиланням