Переатестація для ГПУ: що викликало обурення у прокурорів

22 жовтня 2019, 19:46
Читать новость на русском

До 15 жовтня всі охочі прокурори колишньої Генпрокуратури мали написати заяву про переведення до нового Офісу генерального прокурора. На черзі їх переатестація.

Таке випробування на профпридатність проводитиметься у три етапи: знання законодавства, перевірка загальних здібностей та співбесіда з комісією, аби підтвердити доброчесність. Саме останній етап і став каменем спотикання. Через оцю умову: "Кадровою комісію може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), яка не підлягає додатковому офіційному підтвердженню".

Читайте також: Рябошапка заперечив тиск Зеленського на роботу Генпрокуратури

Прокурори обурилися й кажуть, що анонімки від людей з вулиці, які ще й не потребують підтвердження – це вже занадто. Аби відстояти свої права, пішли до суду.

Такий порядок й таке положення обов’язково проходить перевірку, експертизу в Міністерстві юстиції. Не зрозумілим залишається питання, чому я, як прокурор, повинен приходити атестацію, а наші новообрані керівники чому не проходять,
– пояснив прокурор відділу ГПУ Володимир Скородинський.

Прокурори сердяться, втім до тестування готуються. Та і тут не все гаразд. Кажуть, що забагато питань, а деякі з них недолугі.

Сім тисяч. Ми порахували, що, якщо будемо проходити 300 питань в день, то за 23 дні ми зможемо їх пройти. Але точно не за 7,
– заявив прокурор відділу ГПУ Олександр Чорногуз.

На переатестацію зголосились понад 96% чинних прокурорів – відзвітував генпрокурор Руслан Рябошапка. Нарікання на анонімки назвав спекуляцією. І тести адекватні, адже перевірені Академією прокуратури. Ба більше, частину з них уже пройшли працівники антикорупційних відомств.

"Багато питань використовувались вже раніше. Ми консолідували і відфільтрували те, що вже не актуально. Він матиме право ознайомитись з усіма цими анонімками, можливо іншими якимись зауваженнями до прокурора, і має право надати відповідь і свої зауваження", – пояснив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.


Руслан Рябошапка

Олександр Лємєнов працюватиме у кадровій комісії з переатестації. Запевнив, що прокурорам немає причин хвилюватися. Звісно, лише у випадку, якщо вони доброчесні та мають ґрунтовні знання.

Частина прокурорів вже претендувала в Державне бюро розслідувань. Деякі прокурори не набрали навіть 60, тому що вони не мають елементарно знань,
– повідомив головний експерт StateWatch та член кадрової комісії Олександр Лємєнов.

А щодо анонімок, питання спірне. Втім, кожен матиме змогу себе захистити. "Якщо я не помиляюсь, має бути онлайн-трансляція і, як мінімум, все це буде фіксовано. Тому говорити, що зараз ось якось певним чином будуть когось вибивати… Все буде видно", – додав Олександр Лємєнов.

Читайте також: В ГПУ створили департамент, що займеться розслідуванням злочинів проти Майдану

Станом на зараз у ГПУ вже заявили про звільнення понад двох сотень прокурорів. Вони не подали заяви на переатестацію або ж подали не за формою. Перше ж тестування складатимуть вже 23 і 24 жовтня 2019 року.