"Україна мала б подякувати": заступнику Орбана не сподобалися зауваження МЗС щодо полонених

10 червня 2023, 15:09
Читать новость на русском

Джерело:

Telex

РПЦ передала Угорщині 11 українських військовополонених закарпатського походження, що відбулося без інформування України. Через це МЗС нашої держави викликало тимчасового повіреного країни для предметної розмови. Однак такий крок не сподобався віцепрем'єр-міністру Угорщини, відповідальному за церковну дипломатію, Жолту Шем'єну.

Передусім дипломат заявив, що українці, яких російська церква передала Угорщині, тепер є вільними людьми. А також зазначив, що Україна повинна подякувати за це Будапешту.

До теми Це жест РПЦ, – в Угорщині підтвердили інформацію про передачу українських військовополонених

На думку дипломата, Україна має бути вдячна

Так, Жолт Шем'єн заявив, що завдяки кроку РПЦ 11 українців закарпатського походження більше не є військовополоненими ані в Росії, ані в Угорщині. Тепер вони – вільні люди.

Однак справедливе зауваження речника МЗС України Олега Ніколенка щодо незалученості нашої держави до передачі військовополонених Шем'єн залишив без відповіді. Натомість заявив, що Україна повинна бути вдячною.

Якби я був представником України, я б подякував за це,
– сказав Жолт Шем'єн.

Саму ж передачу українців у співпраці з РПЦ Шем'єн назвав "жестом філантропічної любові" до Угорщини. Жестом від церкви, лідер якої, нагадаємо, сам благословляв окупантів на вбивство українців.

Що не сподобалося Жолту Шем'єну

Такі зауваження Шем'єн висловив після того, як МЗС України викликало тимчасового повіреного Угорщини. А також після зауваження Олега Ніколенка про те, що "Український уряд не був поінформований про переговори між угорською та російською сторонами".

Варто зауважити, що Олег Ніколенко на своїй фейсбук-сторінці зазначив: "Звільнення українських військовополонених – це завжди гарна новина". Однак при цьому повинна бути координація взаємодії у таких чутливих питаннях.

Наразі Україна передала звернення надати детальну інформацію про наших громадян, а також невідкладно забезпечити для українського консула доступ до них. Адже українцям потрібно надати консульську допомогу, та й ознайомитися зі станом їхнього здоров'я після російського полону.

Передача українських військовополонених Угорщині: коротко

  • Про те, що Росія передала одинадцять українців напряму Угорщині, вперше стало відомо з заяви РПЦ 8 червня.
  • Натомість у цей час в українській розвідці лише перевіряли таку заяву, адже даних щодо передачі військовополонених в України не було. Що цікаво, у цей час МЗС зв'язалося з угорськими дипломатами. Однак, у Будапешті тоді не підтверджували інформацію РПЦ щодо передачі українців. Ба більше, її не підтверджував і Жолт Шем'єн.
  • При цьому, за словами представника ГУР Андрія Юсова, українська розвідка мала інформацію щодо підготовки російськими спецслужбами за участі РПЦ ІПСО. Її мета полягала у відновленні репутації та піднятті іміджу на території ЄС.
  • Прокоментував таку передачу й радник голови ОП Михайло Подоляк. Він переконаний, що передача РПЦ українських полонених Угорщині є не більше, ніж спробою продемонструвати "християнські цінності" Росії. Насправді ж дії РПЦ – звичайний піар і спроба "обілити" свою репутацію.