Україна вже зв'язалася з Угорщиною. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Дивіться також Нарешті вдома: зворушливі кадри повернення з полону 106 захисників Бахмута

Інформацію про нібито передання РПЦ полонених перевіряють

"Ми відстежуємо інформацію, яка стосується українських військовополонених, в тому числі, яка з'явилася на сайті так званої РПЦ. На сьогодні немає офіційного підтвердження цих даних", – підкреслив Юсов.

Також він зазначив, що наше МЗС вже зв'язалося з угорськими колегами – дипломатами у Києві та Москві, а ще міністерством у Будапешті.

Станом на зараз міністерство закордонних справ Угорщини не підтверджує дану інформацію. Крім того, наше МЗС зв'язалося з віцепрем'єром Угорщини з питань релігії Жолтом Шем'єном. І в їхньому уряді станом на зараз також не підтверджують інформацію, розміщену на сайті РПЦ,
– наголосив представник ГУР.

Інформацію не підтверджують й інші міжнародні структури, зокрема Комітет Червоного хреста. Також Юсов акцентував, що, окрім так званої РПЦ, жодні інші офіційні структури ворога не оприлюднювали і не підтверджували даних щодо нібито "передачі іншій країні наших військовополонених".

Можливо, це фейк

Тож, за словами Юсова, або ця інформація загалом не відповідає дійсності, або йдеться лише про якусь спецоперацію чи співпрацю за участі певних неофіційних структур, які не можна називати причетними до тієї чи іншої держави на офіційному рівні.

Чи відбулася така передача насправді - це зараз перевіряється,
– зазначив представник ГУР.

Водночас зауважив, що ГУР мало інформацію про спецоперацію, ІПСО, яку готували російські спецслужби за участі РПЦ.

"Її мета полягала у відновленні репутації та піднятті іміджу на території Європейського союзу. На жаль, Російська Федерація продовжує використовувати найбільш чутливі теми, зокрема долі військовополонених не для розв'язання гуманітарних питань і виконання міжнародних зобов'язань, а для проведення окремих інформаційно-психологічних операцій", – підкреслив Юсов.

Він нагадав, що єдиний орган в Україні, що уповноважений займатися поверненням та обміном наших військовополонених – це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, що відповідає Женевським конвенціям.

"Формально подібна структура діє і на території РФ. Але жодної активності щодо даної ситуації з їхнього боку не було", – сказав Юсов.

Що цьому передувало

  • Раніше ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляли, що РПЦ нібито планує передати частину полонених Угорщині, і це рішення не було узгоджене з Україною.
  • За словами одного зі співрозмовників видання, РПЦ та Кирило Гундяєв збирається передати "щонайменше 11 українських військовополонених". Одним з посередників начебто має виступити благодійна організація "Мальтійська служба допомоги Суверенного Ордену Госпітальєрів".
  • Таким чином Путінська церква хоче повернути втрачену легітимність, щодо якої запровадили міжнародні санкції, а ще делегітимізувати сам процесу обміну військовополоненими.
  • Водночас джерело розповідає, що країна-терорист вкотре планує розіграти так звану "угорську карту" й актуалізувати уявні проблеми нібито "закарпатського сепаратизму".
  • 8 червня пресслужба РПЦ опублікувала повідомлення, що нібито "на прохання угорської сторони відбулася передача Угорщині групи українських військовополонених закарпатського походження"