Важливо після довгої паузи, – політтехнолог про основні підсумки переговорів Сі та Байдена

16 листопада 2023, 17:21
Читать новость на русском

Сі Цзіньпін прибув до США, де зустрівся із Джо Байденом. Це гарний крок до того, щоб розпочати спілкування щодо військової лінії.

Про це 24 Каналу зазначив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він пояснив, що відповідні контакти між двома країнами були розірвані після двох подій.

Дивіться також Джо Байден і Сі Цзіньпін зустрілися у США: перші подробиці заходу

Відносини США та Китаю

США та Китай втратили нитку спілкування у питаннях військової співпраці після візиту Ненсі Пелосі на Тайвань.

Нагадаємо, що він відбувся у серпні 2022 року і офіційно Білий дім його не підтримав. Друга ситуація – китайський дрон-розвідник, який порушив повітряний простір США у лютому 2023 року.

Перемовини важливі на кожному рівні, бо зараз флот і США, і Китаю перебуває на Близькому Сході. Тож без прямої комунікації по військовій лінії будь-що може статися. Крім того, це потепління важливе і щодо інших напрямків.

"Це така базова зустріч після довгого періоду "холодних" відносин", – відзначив політтехнолог.

Борис Тизенгаузен про переговори Сі та Байдена: дивитись відео

А от щодо українського питання, то про нього навряд йшлося, припускає Борис Тизенгаузен. Більш ймовірно, що лідери двох країн обговорювали історію з Тайванем.

"Є 2 версії відповіді Сі: Китай начебто не збирається завойовувати військовим шляхом. По іншій – Китай рано чи пізно це питання вирішить. Зрозуміло яким чином", – пояснив він.

Зустріч Сі Цзіньпіна та Байдена: які основні висновки

  • Лідери США та Китаю обговорили низку економічних та безпекових питань. Серед них було й питання війни Росії проти України. У МЗС Китаю зазначили, що переговори не змінили ставлення країни до "української кризи" – саме так у Китаї називають війну.
  • Щодо війни на Близькому Сході, то Китай у цьому не зацікавлений. Країні важлива економічна стабільність та транспортний коридор.
  • Китай не хоче конфлікту зі США, тому країни відновлюють військові контакти. Така позиція не дуже подобається Росії.