У МЗС Китаю заявили, що переговори президента США Джо Байдена та лідера КНР Сі Цзіньпіна не змінили ставлення Китаю до "української кризи". Китай досі не називає напад Росії на Україну "війною".

Дивіться також Китай не зацікавлений у великій війні на Близькому Сході: як змінюється позиція Пекіна

У Китаї досі не називають напад Росії "війною"

Речницю МЗС КНР Мао Нін запитали, чи прозвучало під час переговорів Байдена та Сі "щось нове" про позицію Пекіна щодо війни Росії проти України та війни ХАМАС проти Ізраїлю.

Дійсно, два президенти обмінялися думками з міжнародних і регіональних питань, що становлять спільний інтерес, включаючи українську кризу (війну Росії та України – 24 Канал) і палестино-ізраїльський конфлікт (війну ХАМАС та Ізраїлю – 24 Канал),
– сказала вона.

Речниця додала, що позиція Китаю з обох питань чітка і послідовна.

"Ми стоїмо на боці рівності та справедливості і залишаємося відданими просуванню переговорів заради миру та деескалації", – резюмувала Мао Нін.

Зустріч Байдена та Сі: деталі

  • 15 листопада лідер КНР Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден зустрілися вперше за рік.
  • Перед прибуттям Сі до США речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі пояснював, що глава Білого дому передусім планує обговорити з гостем конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС у Секторі Гази, а також підтримку США України в її боротьбі з російською агресією.
  • Сі Цзіньпін назвав двосторонні відносини Китаю та США найважливішими у всьому світі. Він сказав, що дві держави не мають права повертатися один до одного спинами.
  • Джозеф Байден заявив, що він та Сі Цзіньпін не завжди погоджувалися один з одним, але їхні зустрічі завжди були відвертими, прямими та корисними.