Переможні майонез, горілка та інтимні товари: як Росія святкує "Побєдобєсіє"
Росіяни довели відзначення перемоги у війні до повного абсурду. Георгіївські стрічки на білизні і банках з майонезом, діти в гімнастерках, масштабні паради і ветерани молодше 50-ти. А також приписування перемоги винятково Росії. Цьому святу політологи вже навіть придумали певний термін "Побєдобєсіє".
Ще задовго до агресії в Україні Москва привласнила собі перемогу у Другій Світовій. Хоч в антигітлерівський блок входило майже 30 країн.
"Щодо наших відносин з Україною. Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що, якщо б ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одно б перемогли. Тому що ми країна переможців", – заявив президент Росії Володимир Путін.
Читайте також: Травневі свята – сезон активізації кремлівської агентури в Україні, – політолог
День Перемоги, який Росії привласнила собі, став культовим святом. Останнє соцопитування показало: 9 травня для росіян на першому місці серед свят. Важливіше за Новий Рік та Великдень. Кремль грає на патріотичних почуттях росіян та імперських амбіціях. Пропагандистська машина вже давно злетіла з рейок. З кожним роком День Перемоги все більше нагадує День Абсурду.
Безсмертний полк – традиційний марш 9 травня. За задумом туди мали приходити люди із портретами родичів, які воювали у Другій Світовій. Але все набуло карикатурних форм. Колишня окупаційна прокурор Криму Наталія Поклонська крокує з іконою царя Ніколая Второго. А вихованці дитсадку, покоління, яке мало б вести країну в майбутнє, тягнуть в минуле і одягають в радянську форму.
Наталія Поклонська тримає ікону Ніколая Второго
Вихованці дитсадку в радянській формі
А ще обов'язковий атрибут Дня Перемоги в Росії – георгіївська стрічка. Нею прикрашають одяг, чіпляють на машини. Напередодні свята фарбують у чорно-помаранчеві кольори бордюри, паркани та навіть біотуалети. Такого ажіотажу не змогли пропустити підприємці. Тому оздобили георгівськими стрічками свою продукцію. У супермаркетах напередодні 9 травня можна знайти переможну горілку, майонез, ковбасу, крабові палички та навіть інтимні товари.
Георгіївські бордюри
Переможний майонез
Такі варіації на тему 9-го травня почали називати "побєдобєсієм". Історик Ігор Бігун пояснює: останнім часом Росія не може похвалитися вагомими досягненнями. От і доводиться культивувати минулі перемоги.
За допомогою підвищенної уваги до Другої Світової війни по-перше там затушувати свої сучасні поразки, провали в економіці, відсутність демократії в їхній країні,
– розповів історик Ігор Бігун.
А ще це чудовий привід нагадати росіянам улюблену мантру Путіна – навколо лише вороги. Адже поки весь світ вшановує пам'ять загиблих, говорить про мир і закликає в жодному разі не допустити нову криваву війну. Росія – єдина країна, яка намагається налякати увесь світ військовою міццю, яку під сумнів ставлять військові експерти світу.
Читайте також: У Росії 9 травня перемога царюватиме лише на телеекранах, – журналістка
Та й і тоді не військова міць чи геніальна стратегія допомогли Радянському Союз, спадкоємцем якого себе називає Росія, перемогли у тій війні. Гарматне м'ясо – ось секрет успіху, який з пафосом приписує собі Росія. Людське життя не вартувало нічого.
Десь більше року тому у Росії нарешті з'явилися справжні числа втрат воєнних і мирних в Радянському Союзі. Це цифри застрашуючі. Вони були страшні, коли я ще був молодим. Це 20 мільйонів. Це величезні втрати. Зараз говорять про 70 мільйонів,
– прокоментував історик Ярослав Грицак.
Парад – подія, яку пересічний росіянин чекає весь рік. Цьогоріч на Красній Площі знову марш військових та показ техніки. БТРи, гаубиці, ракетно-зенітні комплекси, танки та авіація. І традиційна промова Путіна. Який з президента давно перетворився на царя. Цим дійством Кремль створює ілюзію великої держави і відволікає увагу від завіси, яка зростає все більше між Росією та цивілізованим світом.