Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Російські спецслужби готували провокації в Україні на 9 травня: СБУ завадила

"Для багатьох День Перемоги – велике свято. Фашизм був поборений, це треба поважати, шанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за життя майбутніх поколінь. Але Кремль це перетворив у бутафорію для своїх політичних цілей. На почуттях людей топчуться, самих їх використовують", – зазначає Давидюк.

При цьому політолог зауважує, що намагання російських політтехнологів героїзувати Сталіна в Україні марні. Як говорить експерт, героїзація Сталіна має кілька причин. Перша – сантименти і нагадування про СРСР для старшого покоління, намагання повернути щасливі моменти їхньої молодості. Друга – награвання образу альфа-самця Путіна.

В Україні героїзація Сталіна знаходить все менше відгуків. Раніше це був політичний бренд, а зараз це політична нікчемність. Люди, особливо жертви сталінського режиму – кримськотатарський народ і українці – усвідомлюють, хто він такий, що це влада на крові. А позитиви робили ті ветерани, яких ми сьогодні вшановуємо, а не окремо взятий убивця,
– наголошує політолог.

Експерт також звертає увагу на те, що і в Україні багато політиків і чиновників допомагають ветеранам тільки на словах і на телекамери. За його словами, якби свого часу Янукович і всі нинішні прихвостні проросійських партій хотіли допомогти ветеранам, то робили б це. Вони були при владі: хто мером, хто міністром. Але ні тоді, ні зараз цього робиться. Всі знають випадок про одного політика, який після покладання квітів до вічного вогню їх забрав ("Опоблоківець" Вілкул – "24").

Тому Микола Давидюк зазначає: потрібна державна програма, але така, щоб ветерани, якими сьогодні намагаються маніпулювати, були соціально захищені. І тоді впливи Росії будуть мінімальними.

Читайте також: Правда і маніпуляція: як припинити спекуляції на перемозі у Другій світовій війні?