Пес за комуналку, "Велюр" Тищенка й ДТП з Юрченком: найвідоміші скандали "слуг народу" за 2 роки
Джерело:
"Наші гроші"29 серпня була друга річниця феєричного входження "слуг народу" до парламенту. Вперше політсила утворила монобільшість, тобто зайняла понад половину крісел у Верховній Раді й отримала можливість проводити через голосування будь-які законопроєкти без сторонньої допомоги.
За це взялися всі нові обличчя "Слуги народу" – ресторатор, ведучий ТБ, спортсмен, весільний фотограф і тамада. В перший свій день 2 роки тому взагалі до ночі сиділи і голосували. Правда, так дружньо все відбувалося перших кілька місяців, а далі вони між собою посварилися й порозбивалися на групи.
Зверніть увагу Повернення мільярдів замість в'язниці: як ексміністру Клименку все пробачили
Проте формально монобільшість існує, а президентська партія – міцна і єдина. "Слуг" у парламенті наразі більше, ніж може вмістити здоровенний Boeing. Якщо спробувати згадати прізвища хоча б 10 нардепів від президентської партії, ймовірніше за все, першим буде Микола Тищенко, а решта 9 – це фігуранти різних скандалів чи герої журналістських розслідувань.
2 роки монобільшості, десятки скандалів, сотні законопроєктів, тисячі квадратних метрів і десятки тисяч кубічних сантиметрів – у все це "слуги" примудрилися вляпатися, за це проголосувати і цим "обрости". У Bihus.Info вирішили підсумувати 2 роки роботи найбільшої фракції в історії України.
Скандальні листування "слуг народу"
Все почалося з листувань. І якщо у перший місяць депутатства фотокори ловили "слуг" на любовних листуваннях і плануванні шашликів в розпал голосування, то на другий місяць депутатства мовилось про серйозні розмови.
16 жовтня у розпал робочого дня в Раді слуга народу В'ячеслав Медяник збив дзвінок від абонента "Саша Яровий" і написав повідомлення: "Напиши. Я в Раді. Ми голосуємо". У відповідь він отримав низку питань про організацію співпраці з генпрокуратурою.
Чоловіки перекинулися ще кількома повідомленнями. Нардеп обіцяв, що щодо однієї зі справ поговорить з Віктором Трепаком, на той момент заступником генпрокурора. На цьому листування обірвалося. Після того, як ЗМІ опублікували його, генпрокурор пообіцяв розібратися, САП відкрила кримінальне провадження, а фракція "Слуга народу" взялася за внутрішню перевірку. Її провели, жоден Медяник в процесі не постраждав.
До теми Богдан Яременко втрапив у секс-скандал: що відомо про нардепа від "Слуги народу"
Взагалі той жовтень видався гарячим для "слуг". Мовиться зокрема і про Богдана Яременка. Так, в жовтні 2019 року вся країна спостерігала за тим, як народний обранець посеред засідання Верховної Ради "вийшов у пошук кохання за гроші".
Як "обживалися" депутати
Далі – гірше, "слуги" обжилися в Раді і прийшов час "обживатися" і поза нею. Звісно ж, користуючись мандатами. У 2019 році, пропрацювавши трохи понад місяць, "слуга" Богдан Торохтій попросив у київської мерії житло. У зверненні нардеп вказав – службове житло потрібне для 8 його помічників.
Торохтій в результаті отримав непоганий піар – над його відверто нахабним зверненням до київської влади "проіржалися" всі соцмережі. А квартир нардеп не отримав.
Водночас віцеспікер Руслан Стефанчук свого житла в Києві нібито не мав, тож почав отримувати компенсацію за оренду. Орендував він 100-метрову квартиру у власної тещі, державним коштом. Після критики у медіа Стефанчук від компенсацій відмовився, а отримане повернув.
Стефанчук від компенсацій відмовився / Фото "РБК-Україна"
Окрім того, Олександр Ткаченко в 2019 році був рядовим нардепом з дуже "нерядовим" житлом. Мешкав Ткаченко у маєтку посеред Труханового острова, де приватного житла не може бути. Водночас він не вказував його в своїй декларації. Найцинічніше в цій історій – в часи, коли Ткаченко керував телеканалом "1+1", журналісти робили великий сюжет про незаконну забудову Труханового острова.
Перший розкол у "Слузі народу"
А потім було "мама любит скорость". Олександр Дубінський видав це, коли журналісти знайшли 24 квартири і 17 оформлених на його родичів авто. Знайшли, звісно, не в декларації. Надалі Дубінський розкрився на повну і розійшовся настільки, що його відправили з фракції у вигнання.
Зверніть увагу "Мама любить швидкість": Дубінський пояснив, звідки у нього 24 квартири та 17 авто
Також у 2019 році у фракції стався перший розкол – з неї виключили Анну Скороход та Антона Полякова. Колеги до критики в той час ще не звикли, тож монобільшість дала першу тріщину.
2020 рік розпочав Євгеній Брагар. В прямому ефірі одного з телеканалів він "винайшов" нову платіжну систему для пенсіонерів. Дізнавшись, що у глядачки, яка подзвонила в ефір із питанням про високі тарифи взимку, є пес, народний депутат видав тепер вже легендарне: "То може вона його продати у будь-який моменті і спокійно сплатити".
Брагар "винайшов" нову платіжну систему для пенсіонерів / Колаж 24 каналу
"Велюр" як початок скандалів з Тищенком
Далі був квітень 2020 року, перший великий локдаун і Микола Тищенко. Тоді він дав старт скандалам, які супроводжують його досі. "Велюр", ресторан Тищенка, продовжив роботу, коли всі закрились на карантин. Кожен його наступний крок був гіршим за попередній.
До теми VIP-клієнти "Велюру" Тищенка: хто й чому відвідує ресторан нардепа попри карантин
Спочатку нардеп прикидався, що до ресторану стосунку не має. Коли цей номер не пройшов, Тищенко заявив, що у "Велюрі" під час локдауну працював так званий передвиборчий штаб. В цю версію теж ніхто не повірив. Тож як вибачення він пообіцяв смажити лікарям котлети у "Велюрі".
Приблизно з того моменту нардеп остаточно себе "відпустив" і взявся нищити рейтинг "слуг". У квітні 2020 року Микола Тищенко висловився про Чорнобильську трагедію і назвав її "важливим святом". У квітні ж 2021 року Тищенко поїхав на Прикарпаття контролювати довибори до Ради, а у травні – на митницю до Ужгорода.
Тищенко заявив, що у "Велюрі" працював передвиборчий штаб / Фото "Апострофа"
Потім був ще один локдаун, на який Тищенко не звертав уваги, бо дуже хотів влаштувати гулянку в честь дня народження дружини. Була навіть затримка літака через те, що нардеп вирішив зробити селфі. Мовилось й про історію з участю родини Тищенка в найвідомішому дерибані бюджетних грошей, виділених для сумнозвісного Подільсько-Воскресенського мосту в Києві.
Хабар та ДТП депутата Юрченка
Вигнавши Дубінського фракція "народила" собі нового скандаліста. І на тлі відверто нерозумних витівок нардепа, решта трохи блідне. Але ж Олександр Юрченко – не решта. НАБУ викрило на хабарі помічника нардепа Юрченка, той нібито взяв перші 13 тисяч з 200 тисяч доларів, які передбачались нардепу за пов'язаний з побутовими відходами законопроєкт.
Зверніть увагу САП висунула обвинувачення нардепу Юрченку через хабарництво
Нардепа теж виключили зі "Слуги народу", справа про хабар передана до суду, але замість залягти на дно і тихенько досидіти – або в Раді, або за гратами – Юрченко теж вирішив брати від життя все.
Він потрапив у скандал через ДТП у Львові. В центрі міста нардеп за кермом Mustang в'їхав в іншу машину. Пробував втекти, але завадив затор. Тож Юрченко з кулаками кинувся на постраждалого водія, який всю цю історію фільмував.
Заперечення Камельчука
"Слуга" Юрій Камельчук заявив, що коронавірус – фейк. Він сказав, що не довіряє жодній вакцині у світі, особливо "проти вигаданої хвороби COVID-19".
Не пропустіть У всьому винна ВООЗ: "слуга" Камельчук знову відзначився дивною заявою про COVID-19
Юрій Камельчук – людина, яка "спростовувала" коронавірус. Нардеп зі Львова, тож житла в Києві в родини теж не було. Нещодавно нардеп засвітив в декларації трохи землі на Житомирській трасі, в селі Березівка. Трохи це – 15 соток. Звучить дуже скромно до того моменту, доки не дізнаєшся 2 речі:
- перша – ринкова вартість землі у котеджному містечку "Нова Березівка". Тільки за землю там хочуть від 2,5 тисяч доларів за сотку. Тому 15 соток Камельчука коштуватимуть приблизно 40 тисяч доларів.
- друга – в декларації згадується тільки земля. Фактично там вже добудовується маєток. Проєкт, судячи з усього, типовий. Ціни теж типові – стартують від сотні тисяч доларів за котедж без ремонту.
Візит Шевченка в Білорусь
Натомість Євгеній Шевченко демонстративно з'їздив на зустріч до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка після кривавих придушень протестів і агресивних заяв щодо України.
Шевченко демонстративно з'їздив на зустріч до Лукашенка / Фото "БелТа"
"Слуга" ж Максим Бужанський назвав журналістку "тупою вівцею". І це все на додачу до того, що "слуг" журналісти регулярно ловили на лобізмі інтересів олігарха чи великого бізнесмена. Лобізмі і голосуванні в їхніх інтересах.
Потім дехто почав відкрито ходити перед важливими голосуваннями в офіс негласного куратора групи нардепів від "слуги" Іллі Павлюка. Група ходила в офіс бізнесмена і голосувала в інтересах бізнесу Ріната Ахметова.
Квартира депутата Кабанова
Колишнього сценариста "Кварталу 95", а нині нардепа Олександра Кабанова знають переважно за одразу кількома епізодами:
- перший – засідання Ради, сесійна зала, голосування. Нардеп обирав собі новенький позашляховик. Активно радився з дружиною. Врешті, поки колеги голосували за законопроєкти, родина Кабанова проголосувала за Jaguar. Його нардеп і купив собі в результаті під кінець 2019 року.
- другий – Кабанов був одним з візитерів ресторану "Велюр" в розпал локдауну навесні 2020 року.
Більше причин знати нардепа Кабанова у більшості нібито нема, але ні – Кабанову довелося відмовитися від однієї з квартир. За словами самого Шефіра – бо дорого. Кабанов з дружиною переїхали в інше житло, яке знімали. Відповідна квартира і значиться єдиним житлом родини у Києві в актуальній декларації нардепа.
Кабанову довелося відмовитися від однієї з квартир / Фото Bihus.Info
У квітні дружина Кабанова Яна Потарська стала власницею 4-кімнатної квартири на Оболонській набережній в Києві. Площа квартири – 165 квадратних метрів. Враховуючи, що це перша лінія, прямо на березі Дніпра – нерухомість не просто дорога, вона казково дорога. Єдина знайдена на сайтах оголошень квартира у відповідному будинку такої площі коштує нині 17 мільйонів гривень. Але це з ремонтом і технікою. Квартиру меншої площі, 3-кімнатну, оцінили в майже 10 мільйонів.
За документами квартира на набережній придбана в кредит, а позику нібито зробила сама продавчиня житла – майже 7 мільйонів гривень. Їх треба віддати до квітня 2023 року. Це по 280 тисяч гривень на місяць, якщо не враховувати відсотки. Щось в глибині душі підказує, що це спроба хоч якось легалізувати купівлю дорогого житла. Але доказів поки нема.
Декларація Андрія Клочка
Декларація іншого слуги – Андрія Клочка – теж нібито має скромний вигляд. Власного житла у родини немає, лише орендоване, і 2 авто. Водночас його дружина показує хороший дохід від підприємницької діяльності – понад 3 мільйони за рік, та і заощаджень є на кілька мільйонів теж.
Вперше Bihus.Info запідозрили, що Клочко щось приховує, коли помітили на чому він приїжджає у Верховну Раду – Mercedes в декларації нема і був він на несправжніх номерах. Такі ж несправжні номери висять і на Touareg Клочка. Вже підозріло, правда?
До теми За час депутатства 70-річна матір "слуги" Клочка накупила нерухомості на понад 14 мільйонів
Закріпили цю думку нещодавно, аналізуючи статки родини народного депутата. Так, виявилося, що 70-річна матір Клочка після його обрання у Верховну Раду почала активно скуповуватися. Жінка придбала Tesla Model X. Далі взялася за нерухомість і купила землю у Блиставиці під Києвом та під Броварами – теж недалеко від столиці.
Беручи до уваги те, що ні в яких бізнес-реєстрах матері Клочка не знайшли, то виникло чимало питань і щодо походження коштів. Проте сам нардеп відповідав на них дуже неохоче.
Про нардепів Миколу Галушка і Олександра Горобця, "правки Холодова", провалене зняття депутатської недоторканості і "антиколомойський" законопроєкт – у повному випуску програми "Наші гроші".
Повний випуск програми "Наші гроші": дивіться відео Bihus.Info