Журналісти Bihus.Info з'ясували, чому ресторан "Велюр" Миколи Тищенка, попри карантинні обмеження, солідну посаду й не менш солідні наміри власника, продовжує працювати. Тільки повечеряти в закладі можуть далеко не всі.

Зверніть увагу Клуб шанувальників Авакова: що відомо про візити до "вічного" міністра МВС

Микола Тищенко – нардеп від "Слуги народу", власник 4 київських ресторанів. На їхньому сайті так і написано – "Ресторани Миколи Тищенка", хоча формально вони записані на когось "лівого". Сам Тищенко в інтерв'ю завжди називав власником саме себе. Його ресторан "Велюр" – одне з улюблених місць дозвілля чиновників.

Близько сьомої вечора 14 квітня 2020 року на стоянці перед рестораном – декілька автомобілів. Вікна "Велюру" частково зашторені, руху всередині непомітно. Ззовні нічого не видає, що заклад працює.

Хоча ні, видає Антон Яценко, який виходив із ресторану – нардеп трьох скликань і так званий хрещений батько тендерної мафії. А також творець низки схем, через які бюджет недоотримував мільярди гривень щороку.


Антон Яценко / Фото "Антикор"

Ще був Павло Куфтирєв, якого супроводжував водій і охоронець. Палітру його регалій важко вмістити в коротку фразу. Куфтирєв займається всім – від інвестицій і юриспруденції до екології і Федерації шахів Києва, яку він і очолює. Але найцікавіше – його зв'язок з оточенням олігарха Ігоря Коломойського.


Павла Куфтирєва помітили на виході з ресторану Тищенка / Скриншот з відео

За повідомленнями ЗМІ, у 2000 роках Куфтирєв тісно співпрацював зі структурами родини соратників Ігоря Коломойського бізнесменів Кіперманів.

У 2008 році Михайло Кіперман і Павло Куфтирєв "засвітилися" в провальній спробі захоплення фармацевтичного заводу "Дарниця". Нині Куфтирєв має чимало спільного й зі "Слугою народу". Наприклад, його, як гостя, запросили на перший літній з'їзд партії. Надалі Куфтирєв став помічником нардепа Олександра Мережка, з яким ділить спільну громадську організацію.


Михайло Кіперман і Павло Куфтирєв / Колаж 24 каналу

Але зв’язку з олігархом юрист-шахіст, схоже, так і не втратив. Бо після візиту у "Велюр" журналісти Bihus.Info помітили, як Куфтирєв відвідував бізнес-центр "Міленіум", де розташований офіси Коломойського і групи наближених до нього людей. У "Велюр" Куфтирєв навідувався регулярно.

На стоянці ресторану 15 квітня зупинився сірий Jaguar із фірмовими "кварталівськими" номерами – 0095. За кермом був нардеп від "Слуги народу" й колишній сценарист "Кварталу" Олександр Кабанов.


Олександр Кабанов / Фото з фейсбуку Олександра Кабанова

Дивіться відео, як Олександр Кабанов вибирає елітне авто на засіданні Ради:

З іншого боку стоянки зупинився білий Range Rover. З нього вийшов Віталій Кисіль. Нині він працює в "Метінвесті" олігарха Ріната Ахметова. Саме на Кисіля після розколу в партії "Опозиційний блок" наприкінці 2018 року "повісили" контрольовану Ахметовим клоновану версію політсили "Партію миру й розвитку".


Віталій Кисіль / Фото 0629.com

Кабанов і Кисіль перебували у "Велюрі" понад годину. Згодом, озираючись, зайшов ще один візитер. За 20 хвилин у супроводі охоронця прийшов і Павло Куфтирєв. Ще трішки пізніше під вхід під'їхав чорний Mazeratti. Жінка-пасажир невпевнено підійшла до дверей, щось запитала у водія Куфтарєва, той показав на двері.

Тим часом 2 чоловіків вивантажували чималий подарунковий набір із багажника позашляховика, що теж зупинився на стоянці "Велюру". За хвилину вони теж зайшли до ресторану. Протягом наступної години заклад прийняв ще цілу низку візитерів.

Цікаво Як брат голови Офісу Президента нищив найбільший приватний порт: розслідування "плівок Єрмака"

Водночас сайт ресторану, як і його сторінки в соціальних мережах, інформують про роботу лише на доставки. Авто власника закладу Миколи Тищенка, присутність якого хоча б якось могла пояснити все, що тут відбувалося цього вечора – тут так і не побачили.

Більше – дивіться у програмі.

Нові карантинні обмеження інфографіка 24 канал
Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу