За ними треба стежити, – президент Чехії про росіян, що живуть на Заході
Джерело:
"Радіо Свобода"Президент Чехії Петер Павел висловився щодо росіян, які зараз живуть на Заході. За його словами, ці люди мають бути під наглядом спецслужб західних країн.
Павел зазначив, що це "проста ціна" за війну Росії проти України. Він також наголосив, що заходи безпеки щодо росіян на час війни мають бути більш виваженими.
Дивіться також Не єдиний випадок: Росія розповсюджувала фейки про смерть президента Чехії Павела
Президент Чехії висловився про росіян, що живуть на Заході
Павел наголосив, що співчуває росіянам, які виїхали зі своєї батьківщини й наразі постають перед труднощами через рішення Путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну. Попри це, він зауважив, що безпекові заходи до росіян у воєнний час мають бути суворішими, ніж у мирний
Всі росіяни, які живуть в західних країнах, мають більше бути під наглядом, порівняно з минулим. Бо вони є громадянами країни, яка веде агресивну війну,
– зазначив очільник Чехії.
Він також підкреслив, що мовиться про нагляд спеціальних служб країн Заходу.
Згодом журналісти звернулися до офісу Павела за поясненням щодо того, як саме має виглядати ці заходи безпеки. У відомстві пояснили, що мовиться про режим спостереження, який був у США щодо японців після початку Другої світової війни.
Зверніть увагу! Коли США та Японія розпочали війну у 1941 році американський президент Франклін Рузвельт заснував табори, куди ув’язнювали людей японського походження, у тому числі громадян США. Таким чином безпекові заходи торкнулися більш ніж 120 тисяч людей, більшість з яких мала американське громадянство.Президент Чехії висловився щодо контрнаступу ЗСУ
- Петер Павел 15 червня оцінив успіхи українських контрнаступальних дій. За його словами, наразі світ побачив початок контрнаступу України, який він описав як "помірний".
- Він також наголосив, що "справжній контрнаступ ще попереду". Нещодавні дії ЗСУ він назвав "формувальними операціями"
- Крім цього Павел наголосив, що те, чого Силам оборони не вдасться досягнути цього року, доведеться відкласти щонайменше до весни 2023 року. Адже між наступальними діями потрібна перерва у 3 – 4 місяці, щоб відновитися.