Що "не так" з кадрами підірваних "Північних потоків": німецькі журналісти пояснили

21 червня 2023, 22:11
Читать новость на русском

Джерело:

RTL

У вересні 2022 року було підірвано два російські газогони у Балтійському морі. Німецькі журналісти показали, який вигляд "Північні потоки" мають зараз, та акцентували на цікавій деталі.

Досі відповідні служби розслідують вибухи на "Північних потоках". Не так давно ЗМІ повідомляли, що російські військові кораблі були помічені поблизу газогонів за декілька днів перед цим. Водночас у RTL, німецькому виданні, констатували, що обидва підриви були здійснені різними шляхами.

Дивіться також Підрив "Північних потоків": Збройні сили Данії підтвердили сенсаційну деталь

Місце після підриву – "чисте"

Як зазначив репортер, вибух на газогоні Nord Stream 2 за масштабом був набагато меншим, аніж на трубі – Nord Stream 1.

Однак цікаво те, що експерти говорять про підрив труб нібито за допомогою закладеної завчасно вибухівки. Проблема цієї версії у тому, що якби це справді було правдою, то поблизу підірваних газогонів можна було б побачити більше уламків – зокрема бетону, металу та інших матеріалів.

Натомість на кадрах видно, що обидві труби лежать на практичному чистому морському дні.

Дрон робить ексклюзивні знімки зруйнованого трубопроводу. Вражає, що немає великих слідів вибухівки, також жодних частин не валяється навколо – трубопровід розділений навпіл "відносно чисто",
– написали у RTL.

Який вигляд мають "Північні потоки" через місяці після підриву: дивіться відео

До теми Росія намагалася перекласти відповідальність: Жданов про підрив "Північного потоку"

Згадаємо, що посол Німеччини в Польщі Томас Баггер визнав, що будівництво "Північних потоків" було помилкою: "Це не означає, що всі рішення, ухвалені таким чином, правильні. І я остання людина, яка б сказала, що німці завжди приймають правильні рішення".

Зазначимо, що Україна неодноразово говорила про те, що ці труби, за допомогою яких Росія хоче здійснювати транзит газу в Європу, можуть бути політичним інструментом впливу.