Відповідну заяву зробив посол Німеччини в Польщі Томас Баггер. Він визнав, що будівництво газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2" було помилкою.

Дивіться також Інфраструктура Заходу потребує захисту: у Британії раптово заявили про загрозу з боку Росії

Посол заявив, що німці не завжди ухвалюють правильні рішення

За словами посла Німеччини в Польщі, німці не завжди ухвалюють правильні рішення.

Це не означає, що всі рішення, ухвалені таким чином, правильні, і я остання людина, яка б сказала, що німці завжди приймають правильні рішення. "Північний потік-2", так само, як і "Північний потік-1" були помилкою,
– заявив Томас Баггер.

Він також прокоментував роль у політиці колишньої канцлерки Німеччини Ангели Меркель, яка отримала найвищу державну нагороду.

"Не моя справа тлумачити наміри федерального президента, але 16 років правління не можна зводити до лише одного рішення. Різні федеральні уряди один за одним призвели до помилки", – резюмував посол.

Що відомо про "Північні потоки"

  • Росія була монополістом у контексті транзиту газу до країн Європи. Головний трубопровід, яким Кремль постачає газ у Європу, є "Північний потік-1".
  • Крім того, Росія, попри анексію Криму та війну на Донбасі, будувала "Північний потік-2", щоб здійснювати транзит газу в обхід України. У 2022 році через повномасштабне вторгнення Росії країни Заходу наклали санкції на "Північний потік-2".
  • Через війну в Україні країнам Європи довелося вирішувати питання з російськими енергоресурсами. 25 травня 2023 року Європейський Союз оголосив, що зміг подолати залежність від російських енергоносіїв завдяки плану ЄС щодо скорочення споживання газу.
  • У вересні 2022 року на "Північних потоках" сталися вибухи, до яких, ймовірно, причетна Росія. Диверсія відбулася якраз перед початком опалювального сезону в Європі.