Європа змінилась: чому Макрон поміняв свою риторику

6 квітня 2024, 16:02
Читать новость на русском

В ЄС обговорюють ідею створення європейської "ядерної парасольки". Паралельно президент Франції Еммануель Макрон приємно дивує своїми заявами про підтримку України. Європа змінюється – і це добре для України.

Про це 24 Каналу розповів політолог Олексій Кошель, зауваживши, що кожна влада має бути готова до найгірших сценаріїв. Також важливо, аби там дивилися на роки вперед.

Дивіться також НАТО – 75․ Як створювався Альянс, чи застосовували 5 статтю і чому досі є надією для України

Зараз Європейський Союз якраз готується до найгірших варіантів. Йдеться про збільшення видатків на оборони; погрози Трампа вийти з НАТО та повністю зупинити фінансову та військову підтримку України тощо.

Я бачив багато публікацій у західних медіа, де кажуть, що все це схоже на інформаційні ігри та спроби Макрона перебрати лідерство в Європі. Це все може бути. Але принаймні Макрон діє як відповідальний політик. Раніше він підтримував контакти з Путіним, а зараз зайняв жорстку позицію і сказав про "червоні лінії" ЄС, які не можна переходити,
– зауважив Кошель.

Це надзвичайно позитивні сигнали для України. Дискусія в Євросоюзі переростає в конкретну допомогу для нашої держави.

Нам важливий зараз сам факт дискусії. Європа змінилася. Ми можемо отримати більші гарантії. Це, швидше, гарантії виживання у майбутньому або час для виживання. Але важливо, аби ми також прогнозували на роки вперед,
– сказав Кошель.

У контексті американської допомоги важливо шукати відповіді на запитання – а чи будуть взагалі американські гроші у майбутньому?. І що робити, якщо допомоги не ухвалять? Потрібно створити запас міцності, аби пройти найважчі випробування. А якщо не буде найгірших сценаріїв – то й реагувати на них буде легше і приємніше.

Військова допомога для України: коротко

  • В Палаті представників США досі тривають суперечки між республіканцями. Ймовірно, рішення про продовження військової допомоги для України знову відкладуть.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що США та союзники по НАТО подвоять зусилля над пошуком ресурсів для України. Також йде робота над двосторонньою безпековою угодою з Києвом.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що глави МЗС країн НАТО домовилися про створення спеціальної місії Альянсу. Її робота буде спрямована для збільшення допомоги Україні.