Питання розв'яжуть: політолог пояснив, як змінилась світова підтримка України

30 грудня 2023, 03:43
Читать новость на русском

Владіміра Путіна треба зупинити та примусити до миру, адже іншого шляху до нього немає – є лише капітуляція. Але це – не завершення, а продовження війни в ще трагічніших масштабах.

Про це 24 Каналу заявив політолог Володимир Фесенко, зауваживши, що українцям ще треба боротися. Дуже добре, що це розуміють партнери України на Заході.

Дивіться також Європа не вміє вести війни, – Кулеба пояснив зволікання Заходу із постачанням зброї

"Ірпінь та Буча в масштабах усієї країни. Навряд чи цей сценарій буде прийнятним для більшості українців", – сказав політолог.

Проблема не в Україні

Нині у США почалася передвиборча боротьба. Там суперечка між республіканцями та демократами. Вона внутрішня і не пов'язана з Україною.

"Врешті-решт розв'яжуть, адже там питання, які стосуються самих американців. Щодо них треба знайти компроміс. Після цього, думаю, буде допомога для України", – наголосив Фесенко.

Орбан – проблема не лише для України

Серед деяких західних політиків є певні егоїстичні настрої – і в США, і в Європі. Однак, їх меншість. Тим часом більшість європейських лідерів, які раніше виступали за переговори з Владіміром Путіним, скептично ставилися до України, зокрема, щодо євроінтеграції, тепер це підтримують. Окрім прем'єра Угорщини Віктора Орбана, також є політики, які коливаються щодо питання євроінтеграції, але не блокують процес.

Особливо Німеччина, Франція, які раніше були скептиками України, зараз підтримують процес. Через Орбана виникли затримки певні. Він постійно уповільнює і процес санкцій проти Росії, і допомогу Україні. Чинник Орбана є проблемою не лише для нас, а і для ЄС,
– зазначив політолог.

Адже в Євросоюзі діє принцип консенсусу, коли усі країни мають дати згоду. А це – певна проблема, тож в ЄС планують змінювати порядок ухвалення рішень.

Європейські політики розуміють, що, можливо, за кілька років війна прийде і до Європи, якщо Путіна не зупинити в Україні. Тому треба готуватися до цього та водночас допомагати українцям.

Тим часом Німеччина, яку раніше багато критикували щодо допомоги Україні, є головним європейським донором для української держави.

"Стратегічне розуміння підтримки України є. Заважають поточні проблеми – їх стало більше", – сказав Володимир Фесенко.

Рішення ЄС щодо початку переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу показало, що європейські країни можуть знайти компроміс. Поки що ситуація в ЄС більш прогнозована, аніж в інших країнах. У США ситуація складніша.

"Більшість республіканців, не всі, підтримують Україну. Білий дім також нас підтримує. Сподіваюся, що вже у січні питання підтримки України розв'яжуть", – наголосив політолог.

Підтримка України від партнерів: важливо

  • У США тривають дебати щодо рішення про допомогу для України. Однак українська держава продовжує отримувати військову допомогу від країни. Так Сполучені Штати виділили черговий пакет допомоги на 250 мільйонів доларів.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, США стовідсотково підтримують Україну. Міністр оборони Сполучених Штатів наголосив, що підтримка продовжиться. Питання фінансової допомоги поставатиме до того моменту, поки країна не запустить власну економіку у потрібних обсягах.
  • Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк заявив, що протягом 2023-го року партнери України змінили ставлення до ходу та фіналу війни. А також – до Росії. Союзники розуміють, що треба вкладатися у війну, аби перемогла Україна.