Запиленість переміщується: коли пил з Сахари почне вимиватися з атмосфери України

2 квітня 2024, 11:46
Читать новость на русском

З африканської Сахари дійшла хмара пилу, яка накрила Україну 1 квітня. Наразі погіршення ситуації не прогнозується, адже вже відсьогодні, 2 квітня, пил почне вимиватися з атмосфери.

Про це мовиться в ексклюзивному матеріалі 24 Каналу. Синоптикиня Наталія Птуха пояснила, що повітряні потоки вже почали змінюватися й наближається атмосферний фронт, який принесе опади.

До теми Україну накрив пил із Сахари: фото негоди з різних міст країни

Коли пил з Сахари почне вимиватися

Наталія Птуха розповіла, що наразі метеорологи спостерігають за тим, як і куди переміщується пил із Сахари. Наразі для території України немає загрози – додаткового пилу в атмосфері не очікують. Водночас відсьогодні, 2 квітня, повітряні потоки на території України почнуть змінюватися на західні. Також наближається атмосферний фронт, який принесе опади.

Він принесе з собою опади, й по західних областях України від 2 квітня буде відбуватися вимивання цього пилу з атмосфери. А з середи, 3 квітня, короткочасні дощі й місцями грози також пройдуть окремими територіями України,
– пояснила Птуха.

Синоптикиня також додала, що подібне явище не є аномальним для України. Птуха зауважила, що й раніше пил та пісок летіли в атмосферу нашої країни з Сахари. Наразі найбільше запилення та наслідки негоди відчувають у країнах, які розташовані ближче до африканської пустелі.

Пил із Сахари в Україні: останні новини

  • Синоптики 30 березня попередили, що пил із Сахари накриє Україну. Через це погіршиться якість повітря, а небо матиме тьмяний вигляд. Спочатку африканський пил накрив Прикарпаття, а вже 31 березня – усю Україну. 
  • Варто наголосити, що у липні 2021 року пил із Сахари вже накривав територію України. Тоді пилові хмари фіксували на Заході України. 
  • Пил із Сахари не лише зменшує видимість, а й впливає на людей з респіраторними захворюваннями – можуть виникнути проблеми з диханням і подразнення слизових оболонок. Діти та люди похилого віку також перебувають у зоні ризику.
  • У такі дні краще обмежити перебування на вулиці, а також відмовитися від активних занять спортом на свіжому повітрі. Щоб вплив на організм був якомога менший, краще тримати вікна зачиненими й пити більше води.