Прецедент вже є, – Шейтельман сказав, чи може Пекін дотиснути Мінськ щодо ядерної зброї Росії

28 квітня 2023, 21:51
Читать новость на русском

Росія постійно погрожує застосуванням ядерної зброї. Остання заява від країни-агресорки пролунала у бік Білорусі щодо рішення розмістити на її території ядерне озброєння.

Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, про всі важливі рішення Москві доносить Пекін.

Дивіться також Чи варто Україні чекати на підтримку Китаю: як Захід реагує на розмову Зеленського та Сі

Китай проти ядерного озброєння

Михайло Шейтельман повідомив, що 27 квітня відбулася зустріч міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна та міністра оборони Китаю Лі Шанфу.

З чого б міністру оборони Китаю зустрічатися з міністром оборони Білорусі та ще й в Індії? Я припускаю, якщо зустрічалися, то щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі,
– наголосив він.

На його думку, інформація про розмову очільника Китаю Сі Цзіньпіна та президента України Володимира Зеленського є підтвердженим фактом. Повідомлення про спілкування лідерів одночасно з'явилося в ОП України та китайській інформаційної агенції Сіньхуа.

"Те, в чому прийшли до згоди Сі Цзіньпін та Зеленський – це питання про недопуск розповсюдження ядерної зброї", – зосередив увагу політтехнолог.

За його словами, Китай на цьому наполягає.

Михайло Шейтельман розказав, чи зможе Китай зупинити процес розташування ядерної зброї в Білорусі: дивіться відео 

Як Китай може вплинути на Білорусь

Михайло Шейтельман розповів, що китайці наразі активно ведуть бесіду із білорусами та пояснюють, чому не потрібно розміщувати на своїй території ядерну зброю.

У Китаю великі інтереси в Білорусі. Білорусь значно залежить від Китаю, причому ця залежність із кожним роком збільшується,
– наголосив політтехнолог.

У Білорусі є величезний промисловий парк, який вважається ледь не найбільшим у Європі. Його побудував Китай, тому там працюють переважно китайці на європейський ринок. 

"Китай може сказати: "Або ми працюємо з вами, або у вас тут буде ядерна зброя", – припустив він.

Тож у такий спосіб Китай чинить тиск на керівництво Білорусі.

Фінальне слово за Китаєм

Михайло Шейтельман зауважив, що можна припустити, що у результаті зустрічі міністрів оборони двох країн білорус написав листа китайському представнику про те, що вони не хочуть розміщувати у себе ядерну зброю. Цю інформацію до Москви донесе не Білорусь, а безпосередньо Китай.

Прецедент у нас є. Понад рік тому, коли були так звані казахські події, були введені війська ОДКБ у Казахстан,
– пригадав він.

Політтехнолог зазначив, що тоді росіяни кричали, що вони у Казахстані будуть довго. Потім раптово лідер країни наказав вивести їхні війська протягом двох тижнів.

"Усі розуміли, що це говорить не Казахстан, а Китай, бо Росія взяла і виконала (наказ – 24 Канал)", – переконаний він. 

Тож всі знають, що про важливі рішення буде говорити Китай, а не Білорусь.

Телефонна розмова Сі Цзіньпіна та Зеленського

  • Після розмови президента України та лідера КНР Сі Цзіньпіна Володимир Зеленський призначив Павла Рябікіна Надзвичайним і Повноважним Послом України в Китаї.
  • Також Пекін має наміри відправити до України спеціального представника у справах Євразії.
  • Ним стане Лі Хуей, який раніше був директором департаменту Європи і Центральної Азії, був заступником міністра закордонних справ Китаю. З 2009 до 2019 року він був послом у Китаю в Росії.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав телефонну розмову обох лідерів, але зауважив, що Китаю слід "краще зрозуміти" перспективи України.