В яких областях будуть зливи та грози на вихідних: коли по всій Україні припиняться дощі

8 липня 2023, 08:00
Читать новость на русском

У частині регіонів продовжиться дощова погода. Знову будуть зливи та грози. Однак, вже незабаром опади припиняться бо всій території України.

Синоптики спрогнозували, де литиме в найближчі три доби та коли ж припиняться опади. Про це інформує 24 Канал.

Читайте також Спеки не буде: в яких областях України значно похолодає

Вже незабаром дощі припиняться

Жителям частини областей ще доведеться носити з собою парасольку. Також за можливості одягніть дощовик та гумові чоботи.

8 липня в Україні, крім західної частини, 9 липня у східних та південно-східних областях короткочасні дощі з грозами, місцями пориви вітру та шквали 15 – 20 метрів. На решті території без опадів, 
– зазначили в Укргідрометцентрі.

Дивіться також Блискавка за блискавкою: Київ та область накрила потужна негода

Прогноз погоди на 9 липня / Скриншот з Укргідрометцентру

 Синоптики додали, що 10 липня в Україні вже без опадів. До речі, що згідно з орієнтовним прогнозом на картах Укргідрометцентру, дощів не буде ані в понеділок, ані в вівторок, ані навіть у середу. Спостерігатиметься тільки мінлива хмарність.

Зверніть увагу! Упродовж 8 – 10 липня вночі +14...+20 градусів, на Півдні та Сході до +24. Вдень +20...+28. У суботу на Південному Сході пригріє до 29 – 34 градусів тепла. 

Радимо прочитати Росія може готувати підрив ЗАЕС: що потрібно знати про загрозу та як діяти у разі теракту

Орієнтовний прогноз на 12 липня / Скриншот з Укргідрометцентру

У столиці спостерігали рідкісний феномен

  • Надвечір 6 липня на правому березі Києва місцеві жителі могли спостерігати цікаве явище. Над столицею перед заходом сонця та грозою, у хмарах, на декілька хвилин з'явилася веселка. Вона нагадувала "райдужну хмару", що є рідкісним гірським феноменом і може ввести в оману, зауважили в обсерваторії.
  • Додали, що такі хмари складаються з водяних кристалів однакового розміру. Вони з'являються, коли сонце займає певне положення на небі і при цьому практично повністю ховається за щільними хмарами.
  • У результаті збереження оптичних властивостей сонячного світла на хмарах, вони забарвлюються в різні кольори. Триває цей феномен, аж доки сонячне світло не зникає з небосхилу.