Грають із США, – політолог назвав мету "мирного плану" Китаю

24 лютого 2023, 17:37
Читать новость на русском

Китай 24 лютого оголосив свій "мирний план" щодо закінчення війни в Україні. Однак на меті він має не розв'язання війни, а прорахунок щодо збереження китайської економіки.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов. Він переконаний, що "мирний план" Китаю в контексті війни не має жодного значення.

Дивіться також Проукраїнська позиція Китаю: які пункти з "мирного плану" на це вказують

Сазонов наголосив, що цей китайський документ був беззмістовним, його можна було закінчити після першої тези про повагу до суверенітету усіх країн.

Подібні документи "за все хороше, проти всього поганого і ні за що конкретно" – це ні про що,
– додав політолог.

Китай турбується про економіку

За словами Сазонова, такі китайські заяви виглядають несерйозно. Адже Пекін може закінчити війну за тиждень, перекривши Путіну можливості, або пообіцявши їх перекрити.

Це подібно до євробюрократів на початку війни: "Ми вам можемо надіслати в підтримку три батальйони глибокого занепокоєння",
– іронічно прокоментував експерт.

По-перше, так Китай намагається дипломатично заявляти про свою присутність. А, по-друге, це ігри Китаю із США, наголосив Сазонов.

25 лютого Америка оголосить про санкції стосовно деяких китайських компаній, також зараз КНР звинувачують у постачанні озброєння до Росії, тому китайський лідер змушений запевняти усіх, що він за мир і за все хороше, хоча б на словах.

Китай турбується про власну економіку та націлений на її відновлення після коронавірусу. Якщо США почнуть вводити все жорсткіші санкції, то це сильно вдарить по китайській економіці, зауважив Сазонов.

Сазонов про мету Китаю: дивитись відео
Про що мовилося в китайському "мирному плані": детальніше
  • КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від "менталітету холодної війни", припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів
  • Пропозиція Китаю зокрема включає припинення односторонніх санкцій. Китай вимагає припинити "зловживання санкціями", які не є схваленими Радою Безпеки ООН – саме такі санкції діють проти Росії, оскільки Москва завжди може накласти вето на санкції, які намагаються запровадити проти неї.
  • Китай наголосив на зменшенні стратегічних ризиків. Він виступає проти загрози або використання ядерної зброї, проти розробки чи використання хімічної та біологічної зброї.
  • Також Китай готовий долучитися до післявоєнного відновлення України.