Порошенко після допиту у ДБР заявив, що за ним стежать слідчі: відео

24 січня 2020, 15:12
Читать новость на русском

П'ятий український президент Петро Порошенко вранці 24 січня прийшов на допит у Державне бюро розслідувань. Його виклик пов'язаний із розслідуванням можливої держзради під час підписання мінських угод. Сам п'ятий президент заявив, що за ним стежать слідчі, які призначили допит на день коли він мав би бути на форумі в Давосі.

Про свої відвідини ДБР на власній фейсбук-сторінці написав сам Порошенко.

Раніше: Порошенко не прийшов на допит у ДБР: наступного разу його можуть привести примусово

Нині я у ДБР, йду на допит по Мінських угодах. Вони будуть намагатися робити з цього політичне шоу у стилі "Сватів" чи "95 кварталу",
– написав він.

Також Порошенко вів пряму трансляцію з приміщення, у якому розташоване ДБР, однак після того, як він вирушив з адвокатами на допит, воно обірвалося.

Згодом п'ятий президент поспілкувався з журналістами після виходу з будівлі Державного бюро розслідувань. Він, зокрема, заявив, що слідчі зірвали його візит на Всесвітній економічний форум у Давосі, де він мав провести низку міжнародних зустрічей.

"Слідчі, схоже, моніторять мою переписку. Саме у той день, коли я замовив квитки, мені прийшло повідомлення про виклик на допит. Я сказав, що якщо я не поїду у Давос, то прийду поспілкуватися щодо усіх відкритих проти мене справ одразу", – заявив Петро Порошенко.

Варто побачити: Неявка Порошенка на допити в ДБР: бюро вирішило достукатися до ексгаранта через відео

Крім того, президент розкритикував роботу Державного бюро розслідувань через справу про російську агресію у Керченській протоці, злив переписки з кабінету ексдиректора ДБР Романа Труби та справи, які відкриваються за вказівками Андрія Портнова.

Сьогодні понад годину велася дискусія про те, що вони не будуть мене допитувати. То у них слідчих нема, то вони не готові, не мають часу, то ще щось. Бо їм просто потрібне шоу,
– заявив народний депутат.

Порошенко вважає слідчих некомпетентними, а свої обвинувачення щодо можливої держзради – політичним шоу з ознаками переслідування.

Це було жахливо … Я ніколи нічого подібного не чув. Потім, що означає перший, другий, третій, четвертий пункт? Так ви ж пункти не даєте! Що вас саме цікавить? Що вас засмучує? Слідчий ховав очі і це був дуже поганий спектакль,
— повідомив він.

Крім того, він заявив, що йому знову назначили допит так, аби зірвати ще одну міжнародну поїздку. Мовляв, 27 січня він мав би поїхати на парламентську асамблею НАТО, а на 31-ше йому призначили ще один допит.

Петро Порошенко прийшов на допит у ДБР: дивіться відео


Порошенко під ДБР/ фото Укрінформ


Порошенко прийшов у ДБР/ скріншот із відео

Підтримати його прийшла колега по партії, народна депутатка Ірина Геращенко.

Порошенко прийшов у ДБР: відео

У чому підозрюють Петра Порошенка

  • Перехід українських кораблів через Керченську протоку, через що Росія здійснила агресію проти України; введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.
  • Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів під час внесення подання на призначення прем'єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді.
  • Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (з ситуативної кімнати Адміністрації Президента).
  • Незаконний перетин державного кордону України з використанням завідомо підроблених документів (поїздка на Мальдіви).
  • Незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі та подальше незаконне видворення його за межі території України до Польщі.
  • Організація незаконного переправлення Миколи Чауса через державний кордон України до Молдови.
  • Скасування рішення голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.
  • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".
  • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ "Телеканал "Прямий".
  • Протиправне заволодіння майном бази відпочинку "Івашка" Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ "Союз-Інвест".
  • Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року; проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
  • Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.
  • Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду міста Києва зі сторони Президента України, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації "Приватбанку".
  • Можлива ​​державна зрада через мінські домовленості. Згідно з поданою заявою, Порошенко досягав домовленості про відновлення територіальної цілісності України "з представниками окупованих територій Донецької та Луганської областей" усвідомлюючи, що Росія є стороною конфлікту.


Кримінальні провадження, у яких фігурує Петро Порошенко/ інфографіка 24 каналу

Петро Порошенко прокоментував допит в ДБР: дивіться відео