На відновлення підуть роки: якими є масштаби влучання по Кримському мосту
Ураження Кримського мосту – результат нічної "бавовни" на півострові 17 липня. Переправа є основним шляхом постачання озброєння з Росії, тому це суттєво ускладнить логістику ворога. Ба більше, швидке відновлення мосту неможливе, що лише погіршує ситуацію для Росії, і навпаки – дає нові можливості для ЗСУ.
Підтвердження наслідків руйнування мосту
За даними джерел 24 Каналу, відновити повноцінний рух на Кримському мосту Росія не зможе. На це ворогу знадобиться щонайменше 1 – 2 роки.
Дивіться також Тузла – відголоски минулих конфліктів: де саме стався приліт на Кримському мосту
Складно технічно, адже для того, аби відновити рух через міст, потрібно встановити кілька плит, відновити опори, а також провести повну перевірку всієї конструкції. Ба більше, і це не гарантує, що використання мосту буде безпечним.
Якщо поспіхом і без дотримання технологій відновлюватимуть, то можуть за рік десь встигнути, але міст буде вкрай небезпечний для використання,
– наголосили джерела.
Крім того, варто розуміти, що сухопутний коридор для війська наразі прострілюється, а невдовзі буде повністю під вогневим контролем ЗСУ.
До слова, це вже другий випадок вибухів на Кримському мосту, який Росія використовує для перекидання бронетехніки та живої сили на Південь України. 8 жовтня 2022 року внаслідок потужного вибуху завалилися кілька його прольотів.
В Українській розвідці наразі не коментували прямо підрив мосту, але нагадали слова керівника ГУР Кирила Буданова про те, що "Кримський міст — конструкція там зайва". А в СБУ заявили, що Кримський міст "не витримав воєнного навантаження", а всі деталі щодо бавовни розкриють після перемоги.
Головне про ураження Кримського мосту
- На Кримському мосту один проліт було зруйновано, ще 1 – пошкоджено.
- Аналітики вважають, що якщо Кримський міст виведуть з ладу, то в окупантів залишиться один шлях для підтримки угруповання на півдні.
- В Службі безпеки підтвердили, що до нічного підриву Кримського мосту причетна СБУ та Військово-морські сили України. Міст атакували за допомогою надводних дронів.
- Визнали той факт, що пропустили атаку і в Росії. "Надзвичайну подію" там назвали "терактом" і, нібито, відкрили справу.