Про це 24 Каналу розповіли джерела у Службі безпеки України.Там зазначили, що міст є законною ворожою ціллю для наших військових.

Дивіться також Свіженький вибух на Кримському мосту: усе, що відомо про нічну атаку

Чи причетна Україна до вибуху на Кримському мосту

Спочатку представник ГУР МО Андрій Юсов у коментарі журналістам наголосив, що наразі відомство не може висловлюватися щодо атаки на Кримський міст. Попри це, він все ж заінтригував, що сам він є "зайвим" для Криму в цілому.

Кримський міст – конструкція там зайва. Що стосується додаткових коментарів причин цього – ми не коментуємо,
– наголосив він.

Попри це, джерела в СБУ трохи "розкрили завісу" щодо "бавовни" на Кримському мосту. Там зазначили, що до нічного підриву Кримського мосту причетна СБУ та Військово-морські сили України, а сам міст атакували з допомогою надводних дронів.

"Дійти до мосту було складно, але зрештою це вдалося зробити", – сказали джерела в СБУ,

Водночас речник ВМС Дмитро Плетенчук у коментарі журналістам сказав, що не має такої інформації, та закликав дочекатись офіційних повідомлень.

Потім у Службі безпеки виклали доволі цікавий пост з народною творчістю щодо Кримського мосту. Там зазначили, що міст знову "втомився".

Соловейко, рідний брате,
Знову міст пішов "поспати"
Та раз… Два!
– написали у СБУ.

"Бавовна" на Кримському мосту могла бути провокацією

Ще до заяви джерел СБУ речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі національного марафону заявила, що інформація про вибухи на Кримському мості могла бути провокацією окупантів. Зокрема, цим росіяни могли шантажувати продовженням "зернової угоди".

За такого зосередження корабельного угруповання в цьому районі та загальної напруги на тлі питання продовження "зернової угоди", створення подібних провокацій, про які дуже голосно відразу рапортує окупаційна влада Криму, є типовим способом розв'язання питань країни-агресора,
– наголосила вона.

Вона зауважила, що це очевидно "зрежисована" композиція, щоб показати, що "бідненький Крим" потерпає на тлі пролонгації "зернової угоди".

Окупанти вигадують про ракети й дрони, що вдарили по мосту

Тим часом пропагандисти вже відзвітувалися про те, що Кримський міст буцімто міг бути атакований морськими безпілотниками. Там зазначили, що це начебто були надводні БпЛА, але одночасно з цим могли застосовуватися і ракети повітря-земля.

Там також фантазують, що ці безпілотники начебто могли бути доставлені до кордону атаки за допомогою корабля-матки. Зокрема, окупанти звинувачують турецьке судно Samsun, яке 16 липня вийшло в море вдень в рамках останнього дня "зернової угоди", так і стороннє судно.

Також загарбники не цураються вигадувати, що ворожий безпілотник нібито міг бути запущений і з території третьої країни, наприклад, Грузії.

Окупанти наголосили, що за наявною інформацією, пошкоджено одну опору мосту, обвалився один проліт і ще один частково зійшов з опори. Там зазначили, що нібито постраждав тільки автомобільний міст, а залізничне сполучення продовжується.

Наостанок росіяни сказали, що слідчі-криміналісти вже нібито виїхали для проведення слідчих дій у зв'язку із вибухами на Кримському мосту.

Що відомо про вибухи на Кримському мосту