В якому темпі триває мобілізація в Україні та чи посилять її найближчим часом
В Україні вже більш ніж рік триває загальна мобілізація. Українці роздумують про те, чи посилять її і якщо так, то як це буде виглядати.
Мобілізація була оголошена 24 лютого 2022 року президентом України. Вона триває разом з воєнним станом і її постійно продовжують. В ефірі "7 Телеканал Одеса" співробітники Одеського обласного ТЦК та СП відповіли, чи зміняться темпи мобілізації в Україні.
Дивіться також Коли повістку вважають належно врученою та за яких умов підпис родича має силу
Чи пришвидшиться в Україні темп мобілізації
Нинішній призов військовозобов’язаних чоловіків триває до 20 травня 2023 року. І його, очевидно, продовжать, оскільки війна триває.
Працівники ТЦК та СП зазначили, що у законодавстві немає такого визначення, як темп та посилення мобілізації. Тобто громадянам й надалі приходитимуть повістки із закликом прийти до ТЦК для уточнення військово-облікових даних. Тим, хто отримає повістку, необхідно прийти до ТЦК й повідомити про наявні сімейні обставини або ж інші фактори, які надають право відстрочки від призову.
Також визначається, чи є військовозобов'язаний придатним до служби, чи є в нього військова освіта та досвід. І вже потім приймається рішення щодо їхнього призову й навчання.
Посилення мобілізації – такого поняття немає. Оскільки мобілізація проводиться планово, планомірно – згідно з тими планами, які визначають вищі органи військового правління і необхідності спеціалістів у Збройних Силах,
– уточнили в ТЦК.
Яка є відповідальність за неприбуття до ТЦК та СП
- Якщо повістка вручена належним чином, а військовозобов'язаний не прибув до ТЦК та СП, тоді настає адміністративна відповідальність, тобто людину штрафують.
- Також для ухилянтів може настати кримінальна відповідальність. Якщо після адміністративної відповідальності повістку вручили вдруге, а особа так не з'явилася до ТЦК та СП. Тоді військовозобов'язаному загрожує вже від 3 до 5 років в'язниці і його можуть подати в розшук.