Посилення ППО та патрулювання об'єктів: у ISW проаналізували намагання Росії захиститися
Джерело:
ISWНа російській території все частіше відбуваються атаки невідомих дронів. Влада хоче захиститися від них, тож збирається посилити ППО.
Росія взялася за посилення протиповітряної оборони над Центральним федеральним округом. Ймовірно, це пов'язано з нещодавнім наміром України провести взимку кампанію з перехоплення маршрутів постачання ворога в тилових районах – у тимчасово окупованому Криму та на території країни-агресора.
Дивіться також Репетиція "жесту доброї волі": про що свідчить фальстарт "перегрупування" Росії на Херсонщині
Кремль хоче захиститися
Росія хоче насамперед захистити об'єкти своєї критичної інфраструктури.
Про посилення російської ППО заявив 16 листопада секретар Ради безпеки Росії Ніколай Патрушев. За його словами, влада навіть організувала патрулювання для захисту об'єктів інфраструктури, щоб запобігти нападам. Крім цього, Кремль взявся фінансувати створення "територіальних ліній оборони" для областей на кордоні із Україною.
Патрушев зазначив, що російська влада оновлює список усіх об'єктів критичної інфраструктури. Мовиться про енергетичні й транспортні, які "потребують захисту". Водночас, яких саме загроз бояться, не конкретизують.
В ISW наголосили, що Центральний федеральний округ РФ складається з 18 суб’єктів, зокрема Брянської, Курської та Бєлгородської областей на кордоні з Україною.
У листопаді була низка заяв, які, ймовірно, спонукали Росію до захисту. 13 листопада українська віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук заявила, що країні необхідні додаткові системи протиповітряної оборони та ракети великої дальності для "завдання ударів по тилах Росії".
Офіційний представник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо раніше зазначив, що головне завдання ЗСУ – це порушення наземних ліній зв’язку військ Росії /
Росія намагається перехопити ініціативу на фронті
- Ситуація на полі бою залишається напруженою. Українські захисники продовжують давати гідну відсіч ворогу, проте російська армія намагається перехопити ініціативу, вважають аналітики Інституту вивчення війни.
- Російські солдати намагаються проводити кілька операцій на сході України, хоча те, чи зможуть вони це зробити, залишається незрозумілим. Водночас українські війська продовжують тиск на критичні ділянки фронту.
- Російським військам, ймовірно, буде важко повністю відновити ініціативу на полі бою, адже українські війська продовжують власні наступальні операції та досягають успіхів на тактичному рівні вздовж фронту. Зокрема мовиться про захід Запорізької області та про лівий берег Херсонщини.