Посли G7 закликали прискорити імплементацію судової реформи в Україні

1 жовтня 2021, 07:31
Читать новость на русском

Посли країн "Великої сімки" закликали прискорити імплементацію судової реформи в Україні. Британська дипломатка Мелінда Сіммонс зауважила, що нинішній темп не сприяє реалізації необхідних змін.

Відповідні заяви прозвучали під час робочої зустрічі в Офісі Президента.

Читайте також Рада суддів шантажує депутатів, щоб зірвати судову реформу, – ЦПК

Своєю чергою очільник ОП Андрій Єрмак наголосив, що глава держави Володимир Зеленський дуже зацікавлений у тому, щоб судова реформа відбувалася такими самими темпами, як і інші перетворення в країні.

Ми розуміємо, що іноді – це процес, іноді неможливо зробити швидше, ніж це є в межах чинного законодавства, але максимально стислі строки проведення судової реформи є пріоритетом для президента,
– сказав він.

Андрій Єрмак подякував партнерам і Раді суддів України за номінування кандидатів до конкурсної комісії для відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і сподівається, що цей орган незабаром розпочне роботу.

У G7 підтримують судову реформу

Посли "Великої сімки" продовжують підтримувати процес всебічної судової реформи в Україні. Вони закликали Раду суддів оголосити своїх кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя якомога швидше.

Посли користуються нагодою, щоб заохотити здібних і чесних суддів та юристів подати заявки до Етичної ради й долучитися до міжнародних експертів для спільної роботи над цією історичною реформою, що допоможе створити надійну й ефективну систему правосуддя, на яку заслуговує Україна,
– додали у G7.

Кандидати до Етичної ради

  • У список кандидатів до Етичної ради були включені відомі іноземні судді у відставці та прокурори з бездоганною репутацією та професійним досвідом. При цьому темпи відбору кандидатів не відповідають очікуванням суспільства і пропозиціям влади України.
  • Також в Офісі Президента констатували, що Рада суддів досі не визначила трьох кандидатів до Етичної ради, і запевнили, якщо суддівське самоврядування довго не зможе обрати своїх кандидатів, Верховна Рада буде змушена "дати відповідь на цей виклик".

Голова Ради суддів України Богдан Моніч висловив сподівання, що до кінця жовтня кандидати до Етичної ради будуть обрані.

Блокування судової реформи

  • Рада суддів не змогла обрати 3 членів Етичної ради, яка має оцінювати на доброчесність членів та кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Це призвело до блокування судової реформи.
  • Під час голосування 16 з 26 членів Ради суддів не підтримали жодного з кандидатів – тобто проголосували "проти всіх". Раніше у Центрі протидії корупції попереджали про можливість такого розвитку подій.