Це не збіг обставин, – військовий експерт припустив, навіщо міністр оборони Китаю їде до Росії
У "злитих" даних США повідомлялось, що Китай серйозно розглядав пропозицію постачати зброю Росії. Насправді такі постачання можуть уже відбуватись, інакше як би Росія могла відновити виготовлення ракет, про яке говорить Генштаб ЗСУ.
Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. В Офісі Президента України раніше повідомили, що в російській зброї нині знаходять усе більше китайських компонентів.
Цікаво Хрест на "Силі Сибіру-2" і васалітет Путіна: як Китай будує новий світовий порядок
Китай може постачати товари подвійного призначення
Мусієнко розповів, що, можливо, по дечому Китай уже перетнув так звані червоні лінії. Коли ми говоримо про постачання зброї, то маємо на увазі снаряди, боєприпаси, ракети тощо. Однак Китай може постачати Росії товари подвійного призначення.
Росія під санкціями, у неї вичерпались ресурси, вони зменшили виробництво ракет, тепер це дефіцит, а тут український Генштаб говорить про те, що восени можуть бути обстріли, бо Росія збільшує виробництво ракет. Я думаю, що вони знайшли лазівку, звідки можна закуповувати ті матеріали та компоненти, що були в дефіциті,
– зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.
Крім того, в Офісі Президента України вже говорять, що в російській зброї знаходять усе більше китайських компонентів. Росія діє синхронно з Китаєм. Недаремно синхронно з китайськими навчаннями поблизу Тайваню, Росія вирішила перевірити тихоокеанський флот на предмет захисту Курильських островів.
Мусієнко припустив, навіщо міністр оборони Китаю їде до Росії: дивіться відео
Китай хоче бачити, як Росія оборонятиме його території
Очевидно, що перевірка тихоокеанського флоту – це Китай хоче бачити, як Росія оборонятиме майбутні китайські території, зокрема, від японців. Це не збіг. Це формування китайсько-російської дружби. Міністр оборони Китаю – один з авторів оборонної співпраці з Москвою, саме через це він перебуває під санкціями.
"Позиція Заходу щодо Китаю також буде трансформуватись і змінюватись, бо як би нам не хотілось видати бажане за дійсне і сказати, що Китай вплине на Росію, і вона завершить агресію, цього не буде. Було дуже багато заяв, але чомусь війна не припиняється", – зауважив військовий експерт.
Китай не треба, щоб Росія перемогла й виправила свій імідж. Однак Китаю не треба, щоб Росія зазнала поразки. Нинішня ситуація Пекін повністю влаштовує, бо конкуренція Китаю не треба. Заходу ж слід змінити свою риторику, бо слова "Сі має вплинути на Путіна" не дають ніякого зиску.
Новини Китаю: останні події
- У Китаї спростували інформацію, що Пекін був готовий постачати зброю Москві. Міністр закордонних справ країни Цинь Ган заявив, що Китай не буде продавати зброю жодній зі сторін.
- Дані про те, що Китай збирався підтримати Росію зброєю з'явились у Західних ЗМІ. Як зазначалось, Пекін планував замаскувати допомогу під цивільні речі.
- Нещодавно на сервери Міністерства закордонних справ Словенії здійснили хакерську атаку. Деякі джерела припускають, що за нею стоїть Китай.