Повідомлення із соцмереж про можливий масований обстріл цієї ночі – маніпуляція: деталі
Джерело:
Центр стратегічних комунікаційУ Центрі стратегічних комунікацій звернули увагу на повідомлення, які ширяться у соцмережах. Ці пости містять попередження про можливий масований обстріл цієї ночі, але у ЦСК називають це маніпуляцією. Детальніше розкаже 24 Канал.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки закликає довіряти тільки офіційним джерелам інформації. Також дуже важливо не піддаватися паніці та не втрачати пильність.
Дивіться також Данілов пояснив, у чому небезпека телеграм-каналів для національної безпеки
Що не так із цими повідомленнями: пояснення від ЦСК
Окупанти активізувалися у соцмережах з розсилкою панічних листів про "масовані удари по містах України". Насправді ворог може завдати удару в будь-який момент, незалежно від повідомлень у месенджерах. При реальній загрозі ви отримаєте повідомлення від місцевих адміністрацій і Повітряних сил ЗСУ,
– пишуть там.
Проблема із такими "попередженнями" із соцмереж у тому, що їхні джерела анонімні, тож перевірити їх неможливо. Це створює не тільки простір для маніпуляцій, а й узагалі можливість прикрити "джерелами" будь-яку брехню.
Зверніть увагу! У Центрі стратегічних комунікацій акцентують, що "українські військові", які іноді нібито є джерелами такої інформації, – дуже розмите поняття, неконкретне.Також слід розуміти, що в окупантів немає "графіку ударів": вони можуть обстріляти будь-який населений пункт будь-якої миті, що демонстрували вже не раз.
Чому не варто вірити анонімним повідомленням / Інфографіка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Паніка, страх та відчай – емоційні стани, які хочуть викликати загарбники повідомленнями про потужні обстріли,
– зауважує ЦСК.
Тому не варто піддаватися панічним дописам у соцмережах. Окупантам вигідно, щоб ми тремтіли у страху і чекали на обстріли.
Про загрозу повідомляють Повітряні сили
Юрій Ігнат розповів, що ПС оперативно повідомляють у своєму телеграм-каналі про можливі загрози. Також повітряну тривогу можуть оголосити і місцеві військові адміністрації.
Важливо! Підпишіться на телеграм-канал Повітряних сил, якщо досі цього не зробили.Варто стежити і за офіційними каналами влади у вашій області чи в місті. Наприклад, у Києві це КМДА і КМВА. 24 Канал стежить за безпековою ситуацією, беручи інформацію з офіційних джерел. Ось тут можна прочитати про актуальні повітряні тривоги увечері 23 листопада.