Незабаром Україну накриють потужні опади: є загроза нових повеней
Джерело:
УкргідроенергоЧерез рясні дощі та весняний сніг найбільше страждають українці, що живуть у півніних регіонах. Рівень води у Дніпрі значно піднявся, що зумовило затоплення навколишніх сіл.
Наразі відомо, що Черкаська та Чернігівська області переважно вийшли з червоної зони небезпеки підтоплень. Натомість до цієї зони тепер входять регіони по середньому Дніпру.
Дивіться також Україну накрила повінь: звідки взялася велика вода та чим вона загрожує
Вода може повернутися
Синоптики Укргідрометцентру кажуть, що наприкінці квітня – на початку травня в Україні очікуються ще більш значні опади. Відтак, може бути й друга хвиля водопілля.
Варто додати, що, окрім врегулювання ситуації з рівнями води, ГЕС та ГАЕС забезпечують балансуючими та аварійними резервами енергетичну систему України. Також гідроенергетики продовжують відновлювати втрачені потужності внаслідок ракетних обстрілів.
Водопілля у Києві
Очільник КМВА Сергій Попко розповів про актуальну інформацію з паводками у столиці.
Станом на 21 квітня рівень води у Києві поблизу моста "Метро" становить 9,324 метра. До слова, це на 13 сантиметрів менше вчорашнього показника. Попко зауважує, що падіння рівня води в Дніпрі спостерігається вже кілька діб поспіль.
Відтак, протягом останніх днів рівень води в Дніпрі в межах Києва впав вже на понад 30 сантиметрів. Попри це, в столиці зберігається ІІ рівень небезпеки гідрологічних явищ (помаранчевий).
Зауважте! Критичний для Києва рівень – це показники понад 9 400 сантиметрів.Як зазначає Попко, у столиці наразі спостерігається підтоплення заплавних територій:
- острови у парку "Муромець",
- "Гідропарк",
- Труханів острів,
- Галерна затока,
- Корчувате,
- приватні ділянки в районі Осокорків
- низькі ділянки садово-дачної забудови та присадибних ділянок.
Однак аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. За прогнозами Укргідрометцентру, пік весняного водопілля для столиці очікується 22 квітня. Усі відповідні служби готові протидіяти водній стихії.
Гідрологічна ситуація в регіонах
Станом на ранок 21 квітня, за інформацією ДСНС України, гідрологічна ситуація контрольована. Тенденція щодо зниження темпу підняття рівня води спостерігається, зокрема, у річках на півночі країни.
Рятувальники евакуюють людей / Фото ДСНС
Наразі в Україні підтоплені 1 490 дворогосподарств:
- Чернігівська – 488,
- Дніпропетровська – 204,
- Кіровоградська – 323,
- Київська – 210,
- Черкаська – 140,
- Полтавська – 107,
- Волинська – 18.
Крім того, у Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено понад 21 тисяча гектарів сільськогосподарських угідь.
Гідрологічна ситуація перебуває на посиленому контролі ДСНС.
Де прогнозують підтоплення
- Упродовж 20 – 22 квітня очікується максимальний рівень водопілля на Десні з подальшим затопленням сіл у Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області.
- 20 – 21 квітня внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС у Києві, Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах Київської області утримуватиметься затоплення заплавних територій.
- 20 – 21 квітня внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду утримуватиметься затоплення заплавних територій у Черкаській, Полтавській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.
- Також можливе початкове затоплення заплавних територій на Каховському водосховищі у ряді населених пунктів у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях.