Тривоги почастішали: як визначають загрозу застосування балістики для Києва

26 грудня 2023, 22:01
Читать новость на русском

У столиці України все частіше чують повітряну тривогу, яка попереджає про можливість застосування балістики. На щастя, багато тривог закінчується без зафіксованих пусків.

Як розповів 24 Каналу полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан, потенційну загрозу визначають за увімкненням локаторів системи С-400.

Читайте детальніше Росія б'є балістикою по Києву: що відомо про ЗРК С-400 з якого, ймовірно, обстріляли столицю

Як визначають загрозу балістики

Оголошення про небезпеку через можливе застосування балістики у Києві часто закінчуються без зафіксування пусків. Як розуміють, що є загроза ударів балістичними ракетами і як визначають, що пусків усе ж не буде пояснив військовий експерт.

Найімовірніше, включаються С-400, які стоять на кордоні в районі Курської та Брянської областей. Наші радіотехнічні засоби слідкування визначають включення локаторів С-400, а С-400 дістане лише до Києва,
– зауважив Роман Світан.

Увімкнення локаторів С-400 розцінюють як потенційну загрозу, саме тому вмикають сигнал повітряної тривоги. Відповідно виключення локаторів сприймають як відбій загрози.

"Річ у тім, що ракета сама не полетить. Вона керується локатором, тобто сама система зокрема керує ракетою до моменту її виходу на ціль. На певній висоті вона втрачає зв'язок із системою управління", – додав льотчик-інструктор.

Саме тому систему С-400 вважають неточною – вона не може довести ракету до землі. Локатор просто не бачить наземної цілі.

С-400 ("Тріумф")


Це зенітно-ракетний комплекс нового покоління. Система ППО С-400 призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних і крилатих ракет та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії. 
Власне, хоч це насамперед комплекс ППО, розробники також передбачили можливість завдавати ударів окремими видами зенітних ракет по наземних цілях за заданими координатами.

Обстріли балістикою: що відомо

  • У четвер, 14 грудня, росіяни запустили три балістичні ракети з трьох винищувачів МіГ-31К у напряму Києва та Старокостянтинова на Хмельниччині. Одну аеробалістичну ракету "Кинджал" вдалося збити над Київщиною.
  • Нещадно обстрілюють росіяни й Херсон. Командир херсонського обласного загону швидкого реагування товариства Червоного Хреста України Микола Тараненко повідомив, що обстріли Херсона є постійними. Зараз окупанти б'ють по місту балістикою, від якої складно сховатися.
  • Зауважимо, що 26 грудня в деяких областях України повідомили про загрозу балістики. На щастя, запусків ракет не зафіксували.