По всій території України лунала повітряна тривога: що відомо про ракетну атаку
Уночі 16 лютого в усіх областях України оголошували повітряну тривогу. Окупанти запустили низку ракет як з авіації, так з акваторії Чорного моря.
Близько 2:36 у деяких областях України пролунали сирени. За інформацією моніторингових груп, окупанти запустили ракети з акваторій Чорного та Азовського морів. Станом на 04:43 по всій території Україні, окрім Луганської області, були відбої.
Читайте також У Києві та кількох областях була сирена через невідомий об'єкт
В яких областях була тривога
Станом на 2:43 повітряну тривогу оголосили у Києві та:
- Житомирській,
- Вінницькій,
- Черкаській,
- Одеській,
- Миколаївській,
- Херсонській,
- Кіровоградській,
- Чернігівській,
- Сумській,
- Полтавській,
- Дніпропетровській,
- Запорізькій,
- Донецькій,
- Харківській,
- Київській областях.
Згодом, о 2:55, сирени залунали і на Заході:
- У Рівненській,
- Волинській,
- Львівській,
- Івано-Франківській,
- Чернівецькій,
- Закарпатській,
- Хмельницькій,
- Тернопільській областях.
Безперервна тривога в Луганській області триває з 4 квітня 2022 року, а в тимчасово окупованому Криму – з 11 грудня.
Близько 03:12 моніторингова група Monitor повідомила про запуск ракет типу "Калібр" з акваторії Чорного моря. А ці ракети вже можуть долетіти до будь-якого куточка України.
Тож, наприклад, закликав не ігнорувати повітряну тривогу мешканців Львівщини глава ОВА Максим Козицький. Він попрохав людей перебувати в укриттях доти, поки не буде сигналу про відбій.
Увага! Працюють системи ППО. Тож закликаємо вас не знімати на фото та відео моменти збиття ракет. Ні в якому разі не викладайте матеріали у мережу. Не будьте спільником ворога, адже можете допомогти йому корегувати вогонь.Де зафіксували вибухи
Після оголошення тривоги місцеві жителі Харківщини та Запоріжжя повідомили про звуки вибухів. Харківську область росіяни обстрілюють із С-300 з боку Бєлгорода.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін повідомив, що в області працюють сили протиповітряної оборони.
Пройдімося доступною з моніторингових каналів інформацією. Так, о 03:04 стало відомо про роботу ППО на Полтавщині. Уже через 20 хвилин надійшло повідомлення про те, що наша протиповітряна оборона й авіація знищують ворожі ракети на Одещині та Миколаївщині.
О 03:28 про роботу ППО розповіли на Кіровоградщині та Полтавщині. А ще через 15 хвилин – на Черкащині. Близько 04:00, за попередньою інформацією, протиповітряна оборона спрацювала на Київщині.
Росіяни використовують "фальшиві цілі": що це означає
Моніторингова група Monitor дуже чітко по полицях розклала ракетний удар 16 лютого. Аналітики пояснили, чому сирени пролунали не по всій Україні, а лише на Сході, хоч і була загроза удару зі стратегічної авіації.
Це було тому, що у небі були літаки Ту-22м3. Вони оснащені надзвуковими ракетами X-22. На жаль, їх майже неможливо перехопити. Водночас дальність польоту таких ракет складає до 400 кілометрів від точки запуску. Оскільки били з акваторії Азовського моря, то дістати X-22 могли до Центральних регіонів, а також самого Києва.
Натомість всеукраїнська тривога лунала вже тоді, коли з'явилася загроза атаки з Чорного моря. Власне, невдовзі ворог запустив ракети типу "Калібр".
Водночас окупанти все частіше використовують фальш-цілі. У моніторинговій групі нагадали, що це або:
- ракети спеціального призначення, в яких відсутня бойова частина, але вони видимі для РЛС та можуть відволікати ППО,
- результат роботи РЕБ – пристроїв радіоелектронної боротьби наземного базування або вбудованих у літаки.
Вони можуть створювати електромагнітні імпульси, які імітують присутність у повітряному просторі цілей. Усе це ворог робить для того, щоб нам складніше було збивати реальні ракети. А ще для того, щоб ми вичерпували запаси ракет для систем ППО.
Попередні атаки України: що відомо
- 15 лютого у Київській ОВА повідомили, що у небі Київщини виявили повітряні цілі. У зв'язку з цим працює ППО. Згодом у КМДА повідомили, що у небі над Києвом виявили ворожу повітряну ціль.
- Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів у прямому ефірі, що у небі України зафіксували ворожі кулі з відбивачами, які рухаються від подуву вітру. "Це не зонд, не аеростат, це просто куля, яка несе шматок металу. Повітряні сили сканують небо України і ведуть радіолокаційну розвідку простору. Тут вже йдеться про майстерність наших людей, щоб відрізнити, що летить", – зазначив Ігнат.
- Останній масований ракетний удар ворога стався 10 лютого. Окупанти здійснили авіаційні та ракетні атаки із застосуванням літаків стратегічної авіації (ТУ-95) з акваторії Каспійського моря і Волгодонська та носіїв крилатих ракет в акваторії Чорного моря.
- Сили і засоби Збройних Сил України та інші складові Сил оборони знищили 61 крилату ракету ворога з 71 запущеної та 5 дронів.
- На Львівщині, у Золочівському районі, неподалік села Кізлів, ракета окупантів впала біля автобусної зупинки. Вона не вибухнула.
- Ворог влучив у декілька об'єктів високовольтної інфраструктури в Східному та Західному, Південному регіонах. Однак ситуація там зараз контрольована. Енергетики роблять все, аби світло було в кожній українській оселі.