Права власності на землю у Криму мають лише росіяни: реакція України
Президент Росії Володимир Путін наділив правом власності землею в окупованому Криму лише росіян. Це означає, що люди, які не мають громадянства РФ, але на законних підставах до окупації отримали у власність земельні ділянки на узбережжі півострова, тепер повинні їх або продати протягом року, або отримати російський паспорт.
Україна різко засуджує таку політику окупанта: це чергове грубе порушення українського законодавства і міжнародного гуманітарного права. Так рішення Росії охарактеризували в офіційній заяві Міністерства закордонних справ.
Важливо Окупанти Криму відкрили справу проти Чубарова: Прокуратура Криму адекватно відповіла
Як ідеться у повідомленні, Україна використає всі можливості міжнародного права і міжнародних судових інстанцій для скасування указу та притягнення Росії до відповідальності.
Закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати посилювати тиск на державу-агресора, у тому числі шляхом запровадження санкцій,
– відреагувало МЗС.
Попередні реакції на рішення окупанта
Постійний представник президента України у Криму Антон Кориневич у фейсбуці назвав дії окупанта "черговим воєнним злочин окупаційної влади у Криму. Він нагадав, що, згідно з Женевською конвенцією про захист цивільного населення, державі-окупанту забороняється будь-яке знищення майна, що є індивідуальною або колективною власністю.
Такі дії окупаційної влади можуть трактуватись, як порушення положень щодо захисту права власності, а саме порушення права мирно володіти своїм майном,
– написав Кориневич у фейсбуці.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі "Крим.Реалії" сказав, що вказівка президента Росії направлена на прискорення колонізації півострова.
Вони створюють собі нібито правовий механізм, який з їхньої точки зору, має створити умови для прискореного переселення громадян Росії до Криму. Що їм для цього зараз не вистачає? Бракує ресурсів і землі. У Росії немає достатніх ресурсів, щоб облаштовувати кожного, кого вони хотіли переселити. Вони хочуть створити умови, щоб росіяни самі переселялися. Для цього треба створити ринок дешевої, "вільної" землі,
– пояснив Чубаров.
Він упевнений, що над кримчанами, які були змушені взяти російські паспорти після анексії півострова, також нависла загроза вилучення їхніх земель. Чубаров додав, Росія цим указом спробує витиснути з Криму всіх неугодних, закріпити свою військову присутність на півострові й залучити інвестиції, оскільки указ дозволить вилучати будь-яку ділянку.
Зверніть увагу Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Тим часом прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження через указ Путіна щодо права на володіння землею в окупованому Криму. Про це повідомили у пресслужбі Офісу генерального прокурора.
Прокуратура АР Крим, в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення державної та приватної власності, зокрема й земельних ділянок, на тимчасово окупованій території півострова, надасть правову оцінку указу президента держави-окупанта від 20 березня 2020 року,
– заявили в Офісі генпрокурора.
Що передбачає указ Путіна: головне
Указ, датований 20 березня, опублікували на офіційному порталі російської влади. Згідно з ним, право власності на землю в окупованому Криму матимуть лише громадяни РФ.
У документі визначено райони, у яких земельні ділянки не можуть бути у власності людей, що не мають паспорта громадянина Росії:
- Бахчисарайський,
- Джанкойський,
- Кіровський,
- Красноперекопський,
- Ленінський,
- Нижньогірський,
- Роздольненський,
- Сакський,
- Сімферопольський,
- Радянський,
- Чорноморський.
Загалом мовиться про майже всю територію півострова, окупованого Росією у 2014 році.
Важливо! 6 років тому, 18 березня 2014 року, Володимир Путін та самопроголошена "влада" захопленого Криму уклали злочинний договір про прийняття Криму до складу Росії.