Прем'єрка Швеції хоче подати заявку на вступ до НАТО вже наприкінці червня
Джерело:
The LocalПісля нападу Росії на Україну відразу кілька країн Північної Європи переглянули свою політику щодо НАТО. Зокрема, Швеція готова подати заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу вже цього літа.
Прем'єр-міністерка Швеція Магдалена Андерссон уже оголосила про бажання приєднатися до НАТО. Уряд країни має на меті подати заявку на вступ наприкінці червня 2022-го. Саме тоді відбудеться саміт Альянсу в Мадриді.
Варте уваги У місті залишається понад 100 тисяч людей, – мер Маріуполя
Швеція все ближче до НАТО
Відповідну заяву оприлюднила шведська газета Svenska Dagbladet у колонці політичного оглядача у день, коли прем'єр-міністерка Швеції має зустрітися з її колегою з Фінляндії Санною Марін. Зустріч, на якій мають обговорити новий звіт Фінляндії щодо безпеки, запланована у Стокгольмі.
До теми! Водночас соціал-демократи анонсували спеціальну зустріч керівного комітету партії на 24 травня, де вони можуть ухвалити рішення про підтримку рішення приєднання країни до НАТО.Згідно з даними Aftonbladet, ця зустріч стане кульмінацією внутрішньої дискусії партії, яка тривала останні 6 тижнів, і межуватиме з трьома національними нарадами з питань політики безпеки та зустріччю всіх 26 голів округів у Стокгольмі 23 травня.
До цього питання потрібно ставитися з повагою, якої воно вимагає. Досі є багато людей, які сформувалися навколо позиції, яку займає Улоф Пальме (шведський політик, який критикував дії США та СРСР – 24 канал),
– повідомило джерело, яке, як стверджує газета, відіграє одну з ключових ролей у партії.
Крім того, джерело додало, що наразі невідомо, чи буде ухвалено рішення щодо НАТО на цій зустрічі, але вже зрозуміло, що від цього буде багато що залежати. Шведські демократи в понеділок скликали аналогічне позачергове засідання свого партійного комітету, на якому лідер партії Джиммі Окесон отримав мандат на просування членства в НАТО.
Це означає, що зараз більшість у шведському парламенті виступає за вступ до Альянсу. Проте соціал-демократи вважають, що для ухвалення остаточного рішення треба, щоб його підтримали 75% парламентарів, тобто кваліфікована більшість.
Актуально – звернення Зеленського до парламенту Естонії: дивитися відео