Прем'єр-міністерка Швеція Магдалена Андерссон уже оголосила про бажання приєднатися до НАТО. Уряд країни має на меті подати заявку на вступ наприкінці червня 2022-го. Саме тоді відбудеться саміт Альянсу в Мадриді.

Варте уваги У місті залишається понад 100 тисяч людей, – мер Маріуполя

Швеція все ближче до НАТО

Відповідну заяву оприлюднила шведська газета Svenska Dagbladet у колонці політичного оглядача у день, коли прем'єр-міністерка Швеції має зустрітися з її колегою з Фінляндії Санною Марін. Зустріч, на якій мають обговорити новий звіт Фінляндії щодо безпеки, запланована у Стокгольмі.

Згідно з даними Aftonbladet, ця зустріч стане кульмінацією внутрішньої дискусії партії, яка тривала останні 6 тижнів, і межуватиме з трьома національними нарадами з питань політики безпеки та зустріччю всіх 26 голів округів у Стокгольмі 23 травня.

До цього питання потрібно ставитися з повагою, якої воно вимагає. Досі є багато людей, які сформувалися навколо позиції, яку займає Улоф Пальме (шведський політик, який критикував дії США та СРСР – 24 канал),
повідомило джерело, яке, як стверджує газета, відіграє одну з ключових ролей у партії.

Крім того, джерело додало, що наразі невідомо, чи буде ухвалено рішення щодо НАТО на цій зустрічі, але вже зрозуміло, що від цього буде багато що залежати. Шведські демократи в понеділок скликали аналогічне позачергове засідання свого партійного комітету, на якому лідер партії Джиммі Окесон отримав мандат на просування членства в НАТО.

Це означає, що зараз більшість у шведському парламенті виступає за вступ до Альянсу. Проте соціал-демократи вважають, що для ухвалення остаточного рішення треба, щоб його підтримали 75% парламентарів, тобто кваліфікована більшість.

Актуально – звернення Зеленського до парламенту Естонії: дивитися відео