Це слабка позиція, – Зеленський державам, які не підтримала резолюцію щодо України в ООН

24 лютого 2023, 18:14
Читать новость на русском

Понад 140 країн на Генасамблеї ООН підтримали українську формулу миру. Глава держави Володимир Зеленський звернувся до держав, які не підтримала резолюцію щодо України.

У роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого, Володимир Зеленський розпочав пресконференцію для ЗМІ.

Дивіться також Рік незламності: головні тези з пресконференції Зеленського в роковини вторгнення

Зеленський про роботу українських дипломатів та ЗМІ

Глава держави наголосив, що не всі зможуть зрозуміти той біль, який пережили та переживають українці під час війни. Тому керівництво країни намагається донести всьому світові про те, що відбувається в Україні.

Невже обов'язково треба війна і втрати, війна і катування, війна і ґвалтування? Невже це повинно прийти в кожну домівку світу, аби люди оцінили наслідки цієї кривавої війни?
– наголосив президент.

Зеленський заявив, що думки російського керівництва "дещо хворі". Однак українські дипломати, журналісти намагаються донести правду всьому світові. "Але складно доносити тим, хто проти", – стверджує президент.

Очільник держави наголошує, що всі працюють над цим. Він зауважив, що 140 країна на Генасамблеї ООН підтримали українську формулу миру.

Україні потрібно робити кроки вперед на зустріч до країн африканського континенту. Я вважаю, що ми погано співпрацювали довгі-довгі роки. Це велика помилка, – додав Зеленський.

Також глава держави наголосив, що Латинська Америка є дуже важливою. Зеленський хотів би організувати саміт з представниками цього континенту. Він також наголосив, що готовий виїхати з країни, аби бути присутнім особисто на цій зустрічі.

Хто не підтримав українську формулу миру

  • 24 лютого надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила резолюцію "Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні".
  • "За" проголосували – 141 держава, "проти" – 7, утрималися – 32.
  • Крім Росії, "проти" виступили Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Сирія.
  • Серед тих, хто утримався – Китай, Індія, Пакистан, Куба, Іран, Казахстан, Вірменія, Південна Африка.