Про що говорили в кулуарах Зе-штабу в очікуванні результатів

22 квітня 2019, 09:45
Читать новость на русском

Посли Німеччини, Канади, Великої Британії завітали в штаб Володимира Зеленського після оголошення результатів екзит-полів. Хто ще був помічений в штабі та про що вони говорили – в репортажі журналістки 24 каналу.

Усе можливо

Результати національного екзит-полу для більшості українців не стали сюрпризом. Згідно з ними, підтримку Володимиру Зеленському висловило – 73%, Петрові Порошенкові лише – 25,5% українців.

Читайте також: Вибори президента України-2019: офіційні результати

Цю новину в Зе-штабі зустріли бурхливими оплесками, криками та хлопавками. Розмістився штаб у столичному конгресно-виставковому центрі "Парковий", більш знаному як "вертолітний майданчик Януковича". Люду, охочого порадіти з кандидатом, у направду немале приміщення набилось стільки, що в порівнянні з ним навіть вранішня маршрутка може здатись просторим автотранспортом. Журналісти та гості стояли та сиділи всюди: на перилах, барній стійці та сцені, де мав виступати кандидат в президенти. До сцени лідер перегонів проходив скрізь натовп у супроводі дружини, представників своєї команди та чималої кількості охоронців. Варто зауважити, що охорона тут була привітна і посміхалась, що буває вкрай рідко.

Реакція штабу Зеленського на результати екзит-полу: дивіться відео

Після оголошення результатів екзит-полу Володимир Зеленський традиційно виступив перед відвідувачами. Він привітав усіх з перемогою, і зауважив, що якби його дружина до весілля почула все те, що їй довелось дізнатись за останні дні, то, мабуть, не вийшла б за нього.

Читайте також: Зеленський прокоментував перемогу на виборах за результатами екзит-полу


Бути дружиною кандидата в президенти – непросто

Поки я ще не президент, можу сказати як громадянин України, усім країнам пострадянського союзу – подивіться на нас. Усе можливо!
– додав Володимир Зеленський.

Читайте також: Як голосували в Україні: головне

Після короткого виступу він пішов, вочевидь, до іншої частини штабу, куди журналістів не пускали. Туди можна було пройти лише за списками і через центральний вхід. Саме до цієї частини приміщення приблизно о 21 годині попрямували посли Канади та Великої Британії, які прийшли в штаб разом. Буквально кількома хвилинами раніше був помічений посол Німеччини, щоправда, він пішов в ту частину приміщення, де були журналісти та експерти.

В очікуванні перемоги

Але все це було вже після оголошення результатів. Проте сам штаб почав працювати о 10 ранку. У напівтемряві нічного клубу конгресно-виставкового центру "Парковий" журналістів та гостей Зе-штабу зустрічали не лише привітні офіціантки, а й барна стійка з напоями. Зокрема, журналістів безкоштовно пригощали водою, соком, кавою, чаєм, пивом, ігристим Просекко та червоним вином Кьянті. Смачні закуски у вигляді бургерів швидко зникли зі столів, проте увечері запаси гарячого поповнили. Гостей частували курячими шашликами, смачними салатами та іншими смаколиками.

Читайте також: З якими проблемами зіштовхнеться новий президент

Протягом дня в штабі з пресою та гостями спілкувався політтехнолог Дмитро Разумков та ведучий "95 кварталу" Артем Гагарін. Володимир Зеленський, за твердженням штабістів, приїхав одразу після голосування, але розмістився в іншій частині приміщення. Куди до нього приїжджала поліція, аби зафіксувати порушення законодавства: голосуючи на дільниці, він показав журналістам свій бюлетень. Як розповіли нам представники штабу, він це зробив ненавмисне автоматично, на прохання журналістів.

А поки українці голосували, гості штабу розважались грою у настільний теніс та футбол.


В очікуванні результатів ексзит-полу гості штабу розважались як могли

Це просто жесть!

Приблизно о 17 годині в залі з’явився актор студії "Квартал-95" Олександр Пікалов, який переконував оточуючих, що все буде добре. Також він заявив, що не збирається балотуватись в депутати восени.

Ви знаєте, як я їх називаю? Ви хочете, щоб я сам себе потім так називав?! Ні, дякую!
– сказав він.

Найбільше його вразило те, що відбулось в день тиші. Йдеться про вкид неправдивої інформації щодо Олени Зеленської, з якою вони давно товаришують.

Я читав ці коментарі й курив. Це просто жесть!
– додав Олександр Пікалов.

Приблизно о 18 в штабі з’явився екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, який зазначив, що поки ще рано розподіляти посади.

Читайте також: Порошенко визнав поразку на виборах президента України-2019

"Мене посада не цікавить. Все, що не було зроблено за попередньої влади, треба міняти, в такому випадку успішною буде, зокрема, й зовнішня політика. Вважаю, що в зовнішній політиці, хоч нас і представляли непогані люди, але було питання у відсутності довіри. Коли президент чи прем’єр-міністр виступали, відчувалось, що вони скоріш за все представляють свої інтереси, і лише говорять про необхідність проведення реформ", – сказав Олександр Данилюк.

Читайте також: Розмова Зеленського з Трампом: про що говорив очільник Білого дому

Щодо "Приватбанку", то на його переконання держава забезпечить стабільність фінустанови.

Також ми поспілкувались з представником Зе-команди – Русланом Рябошапкою, який відповідає за правоохоронну та антикорупційну політику. До речі, пан Рябошапка тривалий час працював у Міністерстві юстиції, зокрема, й при нинішньому міністрі юстиції Павлові Петренку. Щоправда, звільнився з Мін'юсту через свій світоглядний конфлікт з міністром. Він також нас запевняв, що про розподіл посад не йшлось, та поділився своїм баченням першочергових завдань.

Ключовим елементом для боротьби з корупцією має бути політична воля. Якщо її нема, то якими б хорошими не були закони та прекрасною антикорупційна інфраструктура, результатів не варто очікувати. Те, що є у Зеленського – щира і рішуча політична воля до змін,
– додав він.

Не виключив експерт і того, що Володимиру Зеленському будуть встромляти палиці в колеса та заважатимуть працювати. Але якщо він впроваджуватиме потрібні для українського народу зміни, а парламент їх не підтримуватиме, тоді люди про це знатимуть. А оскільки через кілька місяців парламентські перегони, люди зможуть оцінити роботу депутатів вже під час наступної кампанії.


Депутатам доведеться визначатись, кого вони підтримують

Заздрість сусідська

Ближче до восьмої в штабі побільшало російськомовного люду з яскраво вираженим московським акцентом. Звісно, журналістка 24 каналу не змогла стояти осторонь і поцікавилась – звідки ці браві хлопці? З’ясувалось, що це видавець інтернет-видання "Медіазона" та власкор видання "Медуза", які приїхали в Україну висвітлювати президентські перегони.

Читайте також: Чи зможе новообраний президент розпустити парламент: пояснення юриста

Видавець інтернет-видання "Медіазона" Петро Вєрзілов поділився своїми враженнями від кампанії.

Передовсім, мені імпонує Володимир Зеленський як президент нового типу. По-суті, це буде перший в пострадянському просторі президент нового покоління, який не відноситься до бізнесу чи політноменклатури. Прихід людини ззовні будь-якої політичної конструкції буде вкрай корисним для країни і подасть гарний приклад для сусідів, які не страждають від надлишку демократії,
– сказав Петро Вєрзілов.

Його колега, власкор видання "Медуза" Ілля Жегульов сказав, що страшенно заздрить Україні і тому, що у нас відбувається.

В результаті свободи вибору змінюється влада і система вибору. Я не можу сказати, яким Володимир Зеленський буде президентом, але його слова на адресу Петра Порошенка – я не ваш опонент, я ваш вирок, сказали дуже багато. Мені це імпонує. На жаль, російська політична система навіть близько не підібралась до того, щоб опоненти перетворювались на вироки,
– додав Ілля Жегульов.

Загалом, атмосфера в штабі була доволі спокійна та розслаблена. Можна сказати, що Володимир Зеленський прийшов до перемоги легко і жартівливо, а от як він керуватиме країною – будемо дивитись та пильно оцінювати.

Читайте також: Команда Зеленського: хто ці люди і що про них відомо

Коли Зеленський стане президентом України? Наразі триває підрахунок голосів. За результатами опрацювання близько 90% бюлетенів, лідирує Володимир Зеленський – він отримав 73,17% голосів. У Петра Порошенка – 24,5%. До 1 травня ЦВК має офіційно назвати ім’я нового президента України. Інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше, ніж 3 червня.


Результати екзит-полу у другому турі виборів: переміг Зеленський