main logo

"Приватбанк"

"ПриватБанк" – найбільший за розмірами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України, зареєстрований 19 березня 1992 року. Ініціатором створення банку, його першим головою правління був український бізнесмен та політик Сергій Тігіпко.

У грудні 2016 року, на спеціальному засіданні, Уряд України прийняв офіційне рішення про перехід 100 % акцій банку у власність Держави в особі Міністерства фінансів. На пресконференції наступного дня, голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що основною проблемою банку стала невиважена кредитна політика, зокрема перевищення частки кредитування пов'язаних осіб. Це викликало брак капіталу в 148 мільярдів гривень з яких банк накопичив лише 32 млрд, решту акціонери не стали вливати.

17 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, яку НБУ буде оскаржувати. 19 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Ігоря Коломойського у справі про націоналізацію ПриватБанку.

15 жовтня Приватбанк здобув перемогу в Апеляційному суді Англії та Уельсу у справі проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Відтепер англійський суд має юрисдикцію розглядати позов Приватбанку щодо шахрайства, здійсненого колишніми власниками банку.