Провокують нестачу ресурсів, – Краєв припустив, коли можливий голод в Афганістані

14 вересня 2021, 18:59
Читать новость на русском

В Організація Об'єднаних Націй пообіцяли гроші на гуманітарну допомогу Афганістану і попередили про загрозу голоду. Водночас нестача ресурсів в країні може стати катастрофічною.

Про це в ефірі 24 каналу розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. Він припустив, наскільки ймовірно те, що з наближенням зими Афганістан може охопити голод.

Зверніть увагу Товарами талібів є найманці та наркотики, – аналітик про втрату ВВП в Афганістані

Доступ до ресурсів можуть обмежити

"Дійсно, така ймовірність (голоду – 24 канал)  існує. Ми вже зараз бачимо, що відхід гуманітарних місій міжнародних організацій з країни провокує не лише нестачу ресурсів, а просто перебої доступу до них", – сказав експерт.

Водночас Олександр Краєв пояснив, що мовиться про типову ситуацію для країн, в яких встановилось фактично авторитарне керівництво військового руху. Спочатку це керівництво зазвичай починає закріплювати власний доступ до ресурсів. Зрештою, у подібних організацій, за словами Краєва, більше нема майже жодного методу примусу, окрім силового, або окрім обмеження доступу до чогось.

На цьому "Талібан" і будуватиме власну легітимність і фактично подібний процес припадає на осінь – зиму. Тобто якраз на той період, коли ресурси є обмеженими навіть за нормального керівництва,
– зазначив експерт Ради зовнішної політики "Українська призма".

Краєв: Міжнародна спільнота не допоможе

За словами експерта, Міжнародна спільнота розглядає декілька виходів з критичної ситуації в Афганістані. На думку Олександра Краєва, жоден з них не принесе гарантовано результату.

Перший – на період надання гуманітарної допомоги "Талібан" можуть визнати таким, що має безпосередню роль в управлінні Афганістаном, і почати співпрацювати з ним. Це не означає легітимне визнання руху – це лише намагання врятувати мирних жителів.

Зверніть увагу Таліби почали страчувати мирне населення у провінції Панджшер

Другий варіант – це починати транспортувати в Афганістан усі необхідні ресурси й намагатися звідти вивезти якомога більше людей. Але для останнього потрібно домовитись в з країнами, які оточують Афганістан.

Краєв про ймовірність голоду в Афганістані: дивіться відео

Ситуація в Афганістані: останні новини

  • З Панджшерської долини, яка найдовше чинила опір талібам, почали надходити повідомлення про страту мирних жителів. Журналісти BBC показали відеокадри, на яких зафіксовані вбивства.
  • У роковини трагедії 11 вересня терористи "Талібану" підняли свій прапор над президентським палацом у столиці Афганістану.