Це зовсім інший Путін, – політтехнолог розповів, як Карлсон тролив диктатора в інтерв'ю

10 лютого 2024, 16:00
Читать новость на русском

Вже кілька днів у мережі обговорюють гучне інтерв'ю Такера Карлсона з Владіміром Путіним, який вчергове відзначився традиційними наративами. Російський президент не сказав абсолютно жодної нової інформації.

Такою думкою з 24 Каналом поділився політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що багато людей надіялися почути інакше бачення. Утім, такі ж "словоформи" диктатор повторював і раніше у своїх виступах та зверненнях, але тепер не з позиції сили та впевненості.

Радимо прочитати Неадекватність Путіна показали всьому світу за російські гроші, – політолог про нове інтерв'ю

Серйозна розмова або шоу

Такер Карлсон намагався підловити Путіна запитанням: "Якщо ви вважаєте, що території України російські, чому почали заявляти про це лише 2 роки тому, а 20 років виставляли інші претензії?". І ось тоді глава Кремля, якому нічого було відповісти, сказав: "У нас серйозна розмова чи шоу? Якщо серйозне, то..". Далі Путін провів екскурсію буцім історією України.

Таке відчуття, що окремі історичні факти були опущені у пральну машину, їх перемішали й засунули в голову до Путіна. Увесь "екскурс" зводився до того, що України ніколи не існувало, це вигадана держава Леніном чи Сталіном. Навіщось більшовики займалися українізацією. Ти взагалі тю-тю? Більшовики антиукраїнськими були,
– підкреслив політтехнолог.

А головне – інтерв'ю зосереджене переважно на західну аудиторію. Водночас Путін розповідав про печенігів, поляків та австро-угорців. Навіть Карлсон висміяв російського президента питанням "секунду, а в якому столітті ми зараз перебуваємо?". Путін абсолютно не розумів що й для кого розповідав.

Путін почувався невпевнено

Хоч Такер Карлсон веде пропагандистську діяльність, журналістські вміння у нього є. Американець запитав у російського президента: "Мають же бути причини, чому ви прийшли в Україну?". Путін почав виправдовувати свої злочинні дії наступними "аргументами", тому що:

  • в Україні відбувся державний переворот у 2014 році;
  • американці почали освоювати територію нашої держави;
  • Київ відмовився виконувати Мінські угоди;
  • у 2008 році Україні та Грузії сказали, що колись їх можуть взяти в Альянс;
  • українці проти РПЦ.

У нього якась "каша в голові". Путін ще сказав, що "закінчує" війну. Навіть Карлсону не було зрозуміло, як він її закінчує, вторгнувшись в Україну,
– зазначив Тизенгаузен.

Далі російський очільник запевнив, що країна-агресорка не відмовилася від "денацифікації" України. На що журналіст запитав: "А що таке денацифікація?". "Секунду, я ще не договорив", – відповів Путін і почав екскурсію в часи Степана Бандери та Романа Шухевича, якого він називає "Шушкевичем". Так і не стало зрозумілим "пояснення" путінського терміну.

"Коли Путін припинив "історичний апогей", він подарував Карлсону теку на зав'язках і сказав: "Тут копії документів, вони всюди є, я їх вам залишу". Таке відчуття дуже скривдженої людини, яка образилася та виливала душу розповідями, чому вдерлася в Україну та що його всі кинули. Це зовсім інший Путін. Раніше він говорив з позиції сили та впевненості, а зараз хоче розмовляти та дивиться в бік США, водночас кажучи, як там все погано", – зауважив Борис Тизенгаузен.

Як реагують у світі на інтерв'ю Карлсона з Путіним

  • Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов прокоментував інтерв'ю Володимира Путіна американському пропагандисту Такеру Карлсону. Він наголосив, що російський диктатор – хвора людина, яка існує у вигаданому світі.
  • Американський Інститут вивчення війни пише, що інтерв'ю Путіна не було розраховане на російську аудиторію. Росія має намір створити інформаційні ефекти та істерику на Заході, а також показати російській внутрішній аудиторії, що глава Кремля все ще може формувати глобальний дискурс.
  • Представник Головного управління розвідки МО України Андрій Юсов також назвав інтерв'ю російською спецоперацією, яке мало донести голос Путіна до глобального Заходу. Він зазначив: те, що російські спецслужби витрачають колосальні кошти, щоб спробувати вплинути на західну аудиторію, свідчить про її важливість для Кремля.