Міг надихнути: розміщення Росією ядерної зброї в космосі пов'язують з Ілоном Маском, – WT
Джерело:
Washington TimesРосія готується вивести на орбіту протисупутникову зброю. Ймовірно, це пов'язано із супутниками Starlink, які ще на початку повномасштабної війни допомогли у сповільненні вторгнення країни-агресорки в Україну.
Нещодавно відомий американський мільярдер Ілон Маск вкотре зіграв на руку російському диктатору Владіміру Путіну. Підприємець заявив, що Україна у будь-якому разі програє війну, тому наша держава буцімто мусить укласти з Росією "мирну угоду".
Дивіться також Україна вибудовує комунікацію: як наша держава повинна поводитись із Маском
Надихнув Путіна
Як зазначає Washington Times, війна Росії з Україною продемонструвала фундаментальну важливість супутників під час ведення бойових дій у сучасних умовах. Мовиться, що росіянам надзвичайно важко нівелювати цю перевагу ЗСУ.
У такому випадку застосування ядерної зброї у космосі теоретично могло б стати для Росії виходом із ситуації. Все ж російські війська неодноразово намагалися заблокувати Україні доступ до Starlink.
Втім, аналітики переконані в тому, що ворог не досяг у цьому успіху. Причина полягає в тому, що структура супутників Ілона Маска та їхнє розташування є відносно ближче до Землі, ніж інші супутники.
У матеріалі наголошується, що це ускладнює нейтралізацію системи за допомогою звичайної зброї, що запускається з Землі.
Видання наголошує, якщо неоднозначні висновки американської розвідки виявляться точними, то російський диктатор Владімір Путін, ймовірно, розглядає використання передової зброї.
Йдеться про протикосмічну авіацію, яка нібито є єдиним надійним способом, аби позбутися Starlink та інших подібних систем у майбутніх конфліктах.
Зокрема фахівці стурбовані тим, що ефект від застосування протисупутникової зброї вийде далеко за межі поля боя в Україні й матиме важкі економічні наслідки для усього світу.
Деякі інсайдери з питань національної безпеки побоюються, що Путін може піти на такий радикальний крок, якщо врешті-решт зіткнеться з певною поразкою в Україні або іншим чином відчує себе затиснутим Заходом.
Однак небезпека не обмежується Росією. Експерти попереджають, що Китай також придивляється до протисупутникової зброї в рамках значно ширшого стратегічного плану.
До прикладу Пекін міг би розглядати велику атаку у космосі як спосіб нейтралізувати своїх ворогів перед повномасштабним наземним вторгненням на Тайвань.
Кремль планує розмістити у космосі ядерну зброю: основне
- Іноземні ЗМІ написали, що розвіддані США пов'язані з бажанням Росії відправити ядерну зброю в космос.
- У Білому домі визнали, що національній безпеці Сполучених Штатів загрожує протисупутникова програма, яку розробляє Кремль.
- Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що мовиться про "загрозу національній безпеці" з боку Росії, про яку повідомляли перед цим.
- Кірбі пояснив, що загроза пов'язана з потенційними випробуваннями Росією ядерної зброї в космосі, проте запевнив, що не мовиться про зброю, яка може бути використана для нападу на людей або для фізичного знищення на землі.