У середу, 14 лютого, очільник комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер повідомив інформацію про "серйозну загрозу національній безпеці". За інформацією джерел CNN, ця "небезпека" пов'язана із Росією.
Дивіться також Ракети до ППО, нові системи та боєприпаси: Ллойд Остін відкрив засідання "Рамштайну"
Що про це відомо
У середу Тернер надіслав своїм колегам по Конгресу лист, в якому зазначив, що йдеться про термінове питання "щодо дестабілізуючого іноземного військового потенціалу".
Одне з джерел видання, яке бачило розвіддані, зазначило, що "насправді йдеться про дестабілізуючий російський потенціал, який викликає велике занепокоєння, про який нам нещодавно стало відомо".
У листі Тернер зазначив, що 13 лютого Комітет з питань розвідки Палати представників проголосував за надання певної інформації для ознайомлення законодавцям.
За його словами, конгресмени мають час для ознайомлення з нею між середою і п'ятницею. Тернер також закликав президента Джо Байдена розсекретити "всю інформацію, що стосується цієї загрози".
Салліван підтвердив цю інформацію
Радник з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що він особисто зв'язався з провідними законодавцями з комітетів з питань національної безпеки. Це нібито відбулося ще до того, як Тернер публічно попередив про "серйозну загрозу національній безпеці".
Він також уточнив, що брифінг із ключовими законодавцями призначено на 15 лютого.
Я не в змозі сказати що-небудь ще,
– додав посадовець.
Зокрема, радник зауважив, що поточна адміністрація Білого дому пішла далі й застосувала більш творчі та стратегічні підходи до розсекречення розвідувальної інформації в національних інтересах США, ніж будь-яка інша адміністрація в історії.
Я впевнений, що президент Байден своїми рішеннями, які він ухвалює, забезпечуватиме безпеку американського народу в майбутньому,
– наголосив Салліван.
Крім того, посадовець зауважив, що вірить у можливості щодо захисту національної безпеки Сполучених Штатів.
Раніше журналісти Reuters заявили, що російський президент Владімір Путін надсилав сигнали Вашингтону щодо "готовності розглянути питання про припинення вогню в Україні". Однак американські партнери відхилили цю пропозицію після зустрічі з посередниками.