У Путіна короткий горизонт планування: на який розвиток війни сподівається диктатор
Російська армія не спроможна перемогти українську на полі бою й виконати завдання, які ставить перед нею кремлівський диктатор. З огляду на це, агресору не лишається іншого виходу, аніж тримати оборону й очікувати, що його противники "втомляться від війни".
Про це 24 Каналу розповів російський політик і чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров. На його думку, Кремль не має довгострокової стратегії щодо війни з Україною і покладається виключно на свою ресурсну базу.
Дивіться також Російський підводний човен засікли біля територіальних вод Іспанії
У Путіна немає ґрунтовного плану
Головне сподівання Путіна та його оточення полягає в тому, що Росія буде здатна втриматись у війні на виснаження. Натомість, якщо США або Україна втомляться від війни, Кремль може вийти з неї переможцем.
Затяжна війна дає Путіну нові можливості для розбалансування безпекової ситуації в світі. Бачачи деяку нерішучість американців у допомозі Києву, ХАМАС та його спільники припустили, що їхня агресія також не викличе належної відповіді.
"Путін не думає на багато ходів вперед. У диктаторів зазвичай взагалі вкрай короткий горизонт планування, який вкрай рідко супроводжується якоюсь стратегією. Не варто шукати в діях Путіна якогось глибокого задуму", – переконаний Каспаров.
Скільки ще може протриматись Путін
Російські керівники передбачають, що економічно агресор здатний протриматись щонайменше до кінця 2024 року. Саме тоді в Сполучених Штатах може змінитися влада, яка може обрати менш вигідний для України курс.
Поки що росіяни не протестують проти ведення безглуздої війни проти України, а Захід не вдається до рішучих дій проти Росії. Це дозволяє Путіну маневрувати й сподіватися, що час гратиме на його користь, навіть якщо це зовсім не відповідає дійсності.
"Зараз ми бачимо, як російська економіка воєнізується. Звичайно, це правда, що Росія становить лише 1,5% світової економіки, однак Путін робить усе, щоб принаймні чверть російського виробництва обслуговувала війну проти України. І поки що Захід не відповів на цю воєнізацію симетрично", – зазначив російський політик.
Гаррі Каспаров про плани Кремля на продовження війни: дивіться відео
Водночас російські ресурси не є безмежними. Росія не здатна сьогодні мобілізувати "мільйон військових", тому вона підживлює своє окупаційне угруповання незначною кількістю нових солдатів та підрозділів.
Путін не готовий до ризикованих рішень. Тому він намагається обережно підтримувати поточну ситуацію, діючи за логікою "прожити ще один день, а потім придумати щось нове".
Росія готується до тривалої війни: успіхи та невдачі
- Росія справді має успіхи в отриманні засобів ведення війни для своєї армії. Важливо, що нову зброю Росія отримує від інших авторитарних країн (дрони з Китаю та снаряди з КНДР), так і виготовляє самотужки. Зокрема, попри впроваджені санкції агресор здатний виготовляти близько 70 ракет на місяць, а також діставати з запасів стару техніку й мінімально її модернізувати.
- Водночас у Росії є суттєві економічні проблеми, які можуть суттєво перешкодити їй концентрувати свої зусилля на веденні війни. Санкції Заходу, фактично, відібрали у агресора здатність проводити платіжні операції в доларах та євро, через що на російському ринку бракує валюти. А це, своєю чергою, тягне на дно російський рубль, який в жовтні вже вдруге перетнув позначку в 100 одиниць за долар.
- Водночас у російському плані затягнути війну в Україні є суттєвий недолік: поступово Сили оборони наближаються до паритету з окупантами в деяких номенклатурах озброєнь. Зокрема, ЗСУ змогли знищити величезний відсоток російської артилерії та бронетехніки, які були основою російської переваги в перші дні війни. А вже на початку 2024 року Україна отримає перші F-16, які разом із ракетами ATACMS дозволять нашим захисникам нівелювати перевагу ворога в повітрі.