Путін так зациклився на Україні, що втрачає іншу "зону впливу"

5 листопада 2023, 08:18
Читать новость на русском

Джерело:

Петро Олещук

Цього тижня у Казахстані з візитом побував Еммануель Макрон. Це досить показово на тлі попередніх зустрічей керівників середньоазійських держав з керівництвом США.

Середню Азію більше цікавить Захід

Така увага до Середньої Азії, очевидно, не випадкова. Москва звідти впевнено йде.

Читайте також Хаос в Афганістані й підтримка України та Ізраїля: якими були 3 роки каденції Байдена

Регіон, який раніше був колонією московитів, а після розпаду СРСР там почав посилюватися вплив Китаю, зараз уже повністю відходить від російської "зони впливу". Зрозуміло, це означає, що Китай може ще більше посилити там свій вплив, а це не може не турбувати Захід.

Однак, судячи з дій самих керівників тамтешніх держав, вони теж не проти збалансувати хоч якось китайський вплив. Балансувати російськими впливами – це вже не варіант. Імперія сильно зайнята. Настільки сильно, що, декларуючи "війну проти НАТО", забирає війська з кордону з Фінляндією, що віднедавна є членом НАТО, та кидає їх на український фронт.

Падіння карабаських сепаратистів та геополітичний розворот Вірменії – ознака краху ОДКБ. Відповідно, сподіватися на московитів, як на інструмент балансу, – марна справа. Це означає пошук балансу в інших точках. Зокрема, на Заході.

Цікаво Що не так з ООН: чому захищати права людини доручили Ірану?

"Сфера впливу", через яку бункерний дід розпочав свою власну експансію на пострадянському просторі, і яка, зрештою, виразилася в теперішній війні, охоплювала і держави Середньої Азії. Однак звідти російський вплив витікає як вода.

Щось мені підказує, що протягом відносно невеликого історичного періоду, що буде вимірюватися десятиліттями, жодних подібних впливів там не залишиться взагалі.