Путіну там більше нема з ким говорити, – політолог про зустріч із Орбаном у Китаї

17 жовтня 2023, 19:52
Читать новость на русском

Владімір Путін 17 жовтня розпочав свій візит до Китаю, де має взяти участь в форумі "Один пояс – один шлях". Також російський президент зустрівся з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном.

Політолог, філософ, викладач Карлового університету Олександр Морозов сказав 24 Каналу, що не варто чекати якихось наслідків від спілкування глави Кремля та Віктора Орбана.

Важливо "Один пояс – один шлях": для чого Китай зібрав у себе Путіна, Орбана та навіть "Талібан"

Не має що запропонувати

Міжнародний форум "Один пояс – один шлях", що проходить в Китаї вже в третє, цього разу зібрав представників 130 країн. Проте більшість з учасників саміту навряд чи захочуть розмовляти з Путіним.

Зверніть увагу! Третій міжнародний форум "Один пояс – один шлях" відбудеться 17 – 18 жовтня у Пекіні проходить. Китай запросив на нього представників 130 країн, однак на ньому будуть присутні тільки 23 лідери держав (у 2019 році на форум приїхали глави 40 країн). Водночас багато світових лідерів до Китаю не приїхали. Зокрема прем'єрка Італії Джорджія Мелоні відмовилась від участі в ньому.

Саме тому Путін і зустрівся з Орбаном. Їхня розмова – усього лише дипломатична обставина, оскільки Путіну там немає більше з ким говорити,
– наголосив політолог.

Яка мета зустрічі Путіна та Орбана в Китаї: дивіться відео

Напевно, що Путін з Орбаном не обговорювали якісь принципово нові теми. Адже Москва вже вичерпала можливості, які режим сприяння Орбана створював для Кремля.

"Були контракти "Росатома", кредити, газові угоди з Росією – все це вже реалізовано. Й нового нічого Орбан запропонувати Путіну не може. Та й у нього немає зараз пропозицій у сфері економіки для Угорщини", – зазначив Олександр Морозов.

Більше про події на форумі "Один пояс – один шлях"

  • По приїзді в Китай Путін провів неочікувану зустріч з угорським прем'єром Віктором Орбаном. Прем'єр заявив, що Угорщина буцімто зацікавлена у підтримці стосунків з Росією "не лише на рівні спілкування, а й економіки". Також Орбан подякував "Росатому" та "Газпрому", які "залишаються партнерами" та "виконують свої угоди".
  • Путін також зустрівся з Сі Цзіньпіном у Домі народних зборів у Пекіні, де були присутні глави делегацій, що прибули на форум.
  • Глава Кремля протягом спілкування з Сі Цзіньпіном та під час фотографування з учасників форуму поводився досить дивно. Так, він кульгав на праву ногу та помітно нервував.
  • Для Путіна важливий візит до Китаю, адже він має обговорити з Сі Цзіньпіном принципові питання. Росія має потужну залежність від експорту нафти й газу до Китаю. А тому від цього візиту залежатиме структура економіки Росії на майбутні роки.