Орбан наразі є найстаршим главою уряду в Європейському Союзі. Він планує залишатися при владі до 2034 року.
Цікаво Ердоган з'їздив до Путіна й Орбана: чи можливі таємні домовленості за спиною України
Угорщина може відмовитися від палива з Росії
У своїй промові Орбан представив план з 15 пунктів для зміцнення Угорщини, яка:
- наразі переживає річну рецесію,
- відчуває гостру нестачу робочої сили,
- є одним із членів ЄС, найбільш залежних від російських енергоносіїв.
План містить у собі спроби інженерного підвищення рівня народжуваності, кроки з модернізації армії та спроби замінити російське ядерне паливо французьким на єдиній атомній електростанції країни, яка зазнає розширення під керівництвом Росії.
Варто прочитати Угорщина погрожує заблокувати вступ України до ЄС: у Єврокомісії відреагували
Орбан хоче лишитися при владі
60-річний Орбан, який перебуває на п'ятому терміні й нещодавно публічно заявив, що залишиться при владі до 2030 року, оприлюднив свою нову мету на щорічній закритій промові перед своїми прихильниками.
Він вступив у конфлікт з ЄС і США через свою безпрецедентну консолідацію влади після повернення на посаду прем'єр-міністра у 2010 році. Орбан поширив свій вплив на всі сфери життя в Угорщині – суди, бізнес, культуру та освіту. Глава уряду побудував потужну пропагандистську машину, яка допомогла йому придушити політичну опозицію.
ЄС призупинив виділення понад 30 мільярдів доларів США, призначених для Угорщини, через проблеми з корупцією та верховенством права. Відносини зі США, союзником НАТО, також зіпсувалися, оскільки Орбан відкинув вимоги послабити контроль і знизити рівень дружності відносин його уряду з Китаєм і Росією.